MSI 17.3" GT73VR Titan vs MSI 17.3" GT72VR Tobii

Harun Ünlü

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni nesil grafik kartlarından sonra laptop alma kararı aldım. Ama tercih yapmakta zorlanıyorum. İki seçenek arasında gidip geliyorum. Hangisini tavsiye edersiniz ? Gt 72 yi düşünmemin sebebi tobii eye trafficcingden daha çok pcIe arayüzlü 512 GB SSD kullanmasıyken GT 73 deki GTX 1080 performansından da mahrum kalmak istemiyorum. Ama 128 GB SSD de yeterli olmayacak gibime geliyor. Bütçem $2800 ve başka önerileriniz varsa onları da düşünebilirim. Şimdiden teşekkürler.

MSI 17.3" GT73VR Titan Notebook GT73VR TITAN PRO-003 B&H

MSI 17.3" GT72VR Tobii Notebook GT72VR TOBII-031 B&H Photo

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bilgisayar almayı düşünüyorum fakat fiyatların yüksek olmasından dolayı beklemedeyim. Attığın site biraz daha ucuz ama güvenilir bir yer mi yani türkiye ye gönderme yapıyorlar mı ?

@Harun Ünlü GT73VR Titan almanızı öneririm. 1080 güçlü bir kart masaüstü 1080p çözünürlükte darboğaz oluyor ancak Msi notebooklarda olmayacağını varsayıyorum. Sattıkları ürünlerde bunların üstesinden gelmiş olmalılardır. SSD konusunda depolama alanı olarak SSD kullanmayacaksanız 128 GB SSD yeterli olacaktır. Depolama alanı olarak kullanacak iseniz daha sonra yükseltme imkanı sunuluyor ise yükseltebilirsiniz. Diğer ürünü de alabilirsiniz uzun süreçte Gtx 1070 de sizi tatmin edecektir. Sonuçta iki kartı da 1080p çözünürlükte kullanacaksanız performans olarak çok bir fark olacağını sanmam. Bu sezon çıkarılan 10x serisi kartların amacı 1440p olarak tatmin edici bir seviyeye ulaşmak ve yavaş yavaş 4k çözünürlüğe geçmektir.

@eXtremeReVenge44 Uygun fiyata bulmak istiyorsan benimde göz önünde bulundurduğum iki siteyi önereyim bu sitelerden alabilirsin güvenilirdir.
Oyun Notebooku Ürünleri | GameEkstra - Hoşgeldiniz !
Notebook Sinerji Bilgisayar - Sistem Tavsiyeleri - PC Toplama - Ekran Kartı

SSD kolaylıkla değişebilen bir parça, GTX1080 alırsan çok daha uzun ömürlü olacaktır.

Canın sıkıldığında alırsın 480gb veya 1TB'lik diski, değiştirsin :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı