MSI 27" G272QPF monitörde ışık sızması

EsktWekts

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bir iki hafta önce aldığım monitörde ışık sızması var. Normal derecede mi? (ortadaki nokta videodan kaynaklı)

Monitör modeli:https://amzn.eu/d/ilLxXio

Dosya Ekleri

• 5307ADE3-0C69-4D6A-8A41-76BF189B24A1.jpeg
    5307ADE3-0C69-4D6A-8A41-76BF189B24A1.jpeg
    15,4 KB · Görüntüleme: 23
İnsan gözü görmüyorsa sıkıntı yok kamera en iyi ips ekranda bile ips glow yakalar.

Kamerada benimde böyle gözüküyor ama çıplak gözle baktığımda ekranın her yerini aynı koyu tonda görüyorum.

IPS monitörlerde bu olağan, karanlık ortamda ve telefon kamerasıyla çekmişsiniz net bir şey söylemek zor. Tamamen beyaz ekranda resim atar mısınız bir de?

Atacağım biraz karanlık olsun batıda oturuyorum bu fotoğraf düne ait akşam 21.00 civarlarında burada olur musunuz?

İnsan gözü görmüyorsa sıkıntı yok kamera en iyi IPS ekranda bile IPS glow yakalar.

Kamerada benim de böyle gözüküyor ama çıplak gözle baktığımda ekranın her yerini aynı koyu tonda görüyorum.

İnsan gözü ile de gözüküyor.

Atacağım biraz karanlık olsun batıda oturuyorum bu fotoğraf düne ait akşam 21.00 civarlarında burada olur musunuz?

İnsan gözü ile de gözüküyor.
Hocam şöyle söyliyeyim, ben kendi monitörümde siyah ekran ile test yaptığımda sağ alt köşeden bir ışık sızması görüyorum az seviyede. Bu benim ekrana yakınlığım uzaklığım ve ekrana baktığım açıya görede farklılık gösteriyor fakat rahatsız edecek seviyede değil. Fakat telefon kamerasıyla resim çekmeye kalktığımda sizin attığınız görüntüyle aynısı çıkıyor. Burda önemli olan siz ekranın karşısındayken çıplak gözle ne gördüğünüz. Siyah ekranı bembayaz görmüyorsanız ve bir film izlerken arka plan siyah iken veya karanlık bir görüntüde iken ekranı beyazla kaplayan göze batan bir durum yoksa sıkıntı yok.

Hocam şöyle söyliyeyim, ben kendi monitörümde siyah ekran ile test yaptığımda sağ alt köşeden bir ışık sızması görüyorum az seviyede. Bu benim ekrana yakınlığım uzaklığım ve ekrana baktığım açıya görede farklılık gösteriyor fakat rahatsız edecek seviyede değil. Fakat telefon kamerasıyla resim çekmeye kalktığımda sizin attığınız görüntüyle aynısı çıkıyor. Burda önemli olan siz ekranın karşısındayken çıplak gözle ne gördüğünüz. Siyah ekranı bembayaz görmüyorsanız ve bir film izlerken arka plan siyah iken veya karanlık bir görüntüde iken ekranı beyazla kaplayan göze batan bir durum yoksa sıkıntı yok.
Bakış açısına göre düzelmiyorsa bulutlanma denilen en kötü ips glow sorunu vardır.

Hocam şöyle söyleyeyim, ben kendi monitörümde siyah ekran ile test yaptığımda sağ alt köşeden bir ışık sızması görüyorum az seviyede. Bu benim ekrana yakınlığım uzaklığım ve ekrana baktığım açıya görede farklılık gösteriyor fakat rahatsız edecek seviyede değil. Fakat telefon kamerasıyla resim çekmeye kalktığımda sizin attığınız görüntüyle aynısı çıkıyor. Burada önemli olan siz ekranın karşısındayken çıplak gözle ne gördüğünüz. Siyah ekranı bembayaz görmüyorsanız ve bir film izlerken arka plan siyah iken veya karanlık bir görüntüde iken ekranı beyazla kaplayan göze batan bir durum yoksa sıkıntı yok.

Şimdi hocam şöyle diyeyim ben bu konuyu kafaya taktım psikolojim bozuk benim bundan dolayı oraya baktığımda takıntı ediyorum bunu kendime ne kadar takma kafana desemde olmuyor bundan dolayı dediğim gibi 21.00 da buraya atacağım pek anlamam monitör işlerinden belki aranızdan birisi yardım edebilir diye açtım zaten.

Bakış açısına göre düzelmiyorsa bulutlanma denilen en kötü IPS glow sorunu vardır.

Deneyeceğim.

Hocam şöyle söyleyeyim, ben kendi monitörümde siyah ekran ile test yaptığımda sağ alt köşeden bir ışık sızması görüyorum az seviyede. Bu benim ekrana yakınlığım uzaklığım ve ekrana baktığım açıya görede farklılık gösteriyor fakat rahatsız edecek seviyede değil. Fakat telefon kamerasıyla resim çekmeye kalktığımda sizin attığınız görüntüyle aynısı çıkıyor. Burada önemli olan siz ekranın karşısındayken çıplak gözle ne gördüğünüz. Siyah ekranı bembayaz görmüyorsanız ve bir film izlerken arka plan siyah iken veya karanlık bir görüntüde iken ekranı beyazla kaplayan göze batan bir durum yoksa sıkıntı yok.

Merhaba dediklerinizi uyguladım aynı sonuç flash ile çekmeye çalıştığımda ise ekran çok parladı ve görülmedi benden ekranın beyaz olarak istemiştiniz şimdi atacağım soldan baktığımda ekran tamamen beyaz oluyor beyaz oluyor dediğim yani ışık sızması her yerdeymiş gibi görünüyor görüntüleri koyuyorum @CS Relboron @AhmetKonyaspor

Dosya Ekleri

• IMG_1135.jpeg
    IMG_1135.jpeg
    90,7 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_1136.jpeg
    IMG_1136.jpeg
    42,9 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_1134.jpeg
    IMG_1134.jpeg
    37 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Geri