MSI 970 Gaming sistem FX 9370 yükseltmesi sonrası açılmıyor

ysnbyrz

Kilopat
Daha fazla  
Bugun PC'mi yukseltmek istedim ve islemci olarak FX 9370 taktim. PC'yi calistirinca bir hata kodu verip kapatti, hata kodunun resmini attim konuya.

• Guc kaynagi 550W
  • GTX 1050 Ti ekran kart
  • Anakart MSI 970 gaming
  • 2 adet 3.5" HDD
  • 1 adet 2.5" HDD
  • 1 adet SSD
  • 3 adet 12cm fan ( 2 tanesi LED'li)
  • 4x4 GB DDR3 RAM
PC'deki bilesenler bunlar.
Lutfen guc kaynagini degistirince duzelecegini soyleyin.

Eki Görüntüle 307388

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun güç kaynağı değil, anakart. Anakartınız 200W TDP değerine sahip bir işlemciyi desteklemiyor.
990X chipset bir anakarta ihtiyacınız var fakat bu yükseltme mantıklı değil.
İşlemciyi iade edebiliyorsanız iade edin. Sistemi satıp daha güncel bir sisteme geçin.
Sorun güç kaynağı değil, anakart. Anakartınız 200W TDP değerine sahip bir işlemciyi desteklemiyor.
990X chipset bir anakarta ihtiyacınız var fakat bu yükseltme mantıklı değil.
İşlemciyi iade edebiliyorsanız iade edin. Sistemi satıp daha güncel bir sisteme geçin.

Çözüm
bende gaming anakart vardiye guncellemek istemiyordum ama artik guncellemek farz oldu

:( gitti paraciklar
peki intel bazinda anakart ve islemci tavsiyeniz ne olur mumkunse ddr3 olsun :) bari oradan kurtaralim:p

Anakartında anormal bir derece sıcaklık varmı ? Öğrenebilir miyim. Ses sürücüleri çok güzel fakat 60-95 derece arası ısısı var anakartın sinir edici bir durum. Oyun oynanmıyor. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı