MSI 970 mi Lightning r9 290x mi?

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar bir kart alacağım 780Ti kartım iade oldu. Şuan 980 referans tasarımda bende 970 ve r9 290x arasında kaldım. 980 bekle diyeceksiniz belki ama beklemek istemiyorum artık. Sizce bunlarda hangisi daha fazla performans verir?

Referans tasarımını Recep ve Ali hocam incelemişti. Sıcaklıktan yana bir şikayetleri olmamıştı. Sizin yerinizde olsam alırdım.

Orası öyle ama sanırım 970 alacağım çünkü Gtx 780Ti nin kupon bedeli 2180 lira geriye 900 lira falan kalıyor üstüne koyup kardeşime laptop alacağım. Fakat sorum şu 970 mi yoksa R9 290x mi, sizce hangisi oyun açısından daha kaliteli bir performans sağlar?

Gtx 970 Fps oranı açısından Gtx 780'e eşit. Yani R9 290X alırsan daha fazla Fps elde edersin. Ama ben Gtx 970 almanı tavsiye ederim. Nvidia'nın mfaa gibi kendine özgü bir çok teknolojisi pek yakında piyasaya sürülecek. Ayrıca düşük güç tüketimi ve DX 12'ye tam desteği de unutmamak lazım.

Recep ve Ali beylerin 970 incelemesinde 780Ti ye oranla çok az geride kaldığını hatta bazı oyunlarda 780Ti yi yakaladı diyorlardı. Sanırım tercihim MSI 970 den yana olacak.

Tabiki koyacağım. İlgilendiğin için teşekkür ederim ve son bir soru bu kart beni ne kadar götürür ultra-high arası?

İlerleyen oyun piyasasına bakarsak 2-3 yıl high-ultra gider kardeşim. Daha sonra gölge kalitesi, AA gibi bazı ayarları mediuma çeker yoluna devam edersin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı