MSI 970A-G46 sistem CS:GO'da FPS sorunu

Merhabalar kısca konuya gireyim bundan 1 hafta önce PC aldım
Sistem şu: ANAKART MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+
MSI RX470 GAMING X 4 GB 256Bit
Kingston Hyper X Fury 8+4 12 GB 1600MHz
AMD FX 8320 İŞLEMCİ
1 TB HDD
240GB WD SSD
CODEGEN MX SERİSİ Power Supply
Normalde bu sistemin CS GO'da iyi bir FPS vermesi gerek ama oyunda High ayalarda 116 bekleme ekranı oyuna girince lag ve FPS 30 60 80 100 arası gidip geliyor sorun ne olabilir?
Win 7 format attım aynı
Extra sorun olarak da dün GTA 5 yükledim fakat oyunu açıp 1 2 ayarı yükseltince PC otomatik kapanıyor ben açana kadar açılmıyor sonrasında Recep Baltaş'ın vermiş olduğu bir Win 10 ISO dosyasını indirip onunla format attım GTA girdim o sorun kalktı fakat CS GO'da FPS yine aynı sorun ne olabilir?
(CS GO'da ayarlı en düşüğe aldığım halde de FPS değeri aynı)

Son düzenleme:
Güç kaynağınız çöp. Codegen markası Rampage'den bile kötü, Hadron ile yarışır. Sisteme yetmiyor ve fazla sorun olmaması için sistem kendini kapatıyor.

CS GO'da eğer yüksek FPS almak istiyorsan bütün ayarları en düşüğe çekmen lazım. E Spor oyuncularının altındaki onbinlerce liralık bilgisayarlarda bile adamlar ayarları en düşüğe çekiyorsa bir bildikleri var demek ki. Ayarları en düşüğe çekip deneyin derim. Bir de ekran çözünürlüğünü 1024x768 yapmanızı tavsiye ederim.

İşlemcin ne ekran kartın ne RAM kaç? Güç kaynağın ne?
İşlemci AMD FX 8320 Eight core Processor 3,20 Ghz
Ekran Kartı MSI RX480 4GB 256BİT
RAMLER Kingston Hyperx Fury 12GB 1600MHZ
Güç Kaynağı kaçlık bilmiyorum Ama markasının codegen mx serisi olduğunu biliyorum
CS GO'da eğer yüksek FPS almak istiyorsan bütün ayarları en düşüğe çekmen lazım. E Spor oyuncularının altındaki onbinlerce liralık bilgisayarlarda bile adamlar ayarları en düşüğe çekiyorsa bir bildikleri var demek ki. Ayarları en düşüğe çekip deneyin derim. Bir de ekran çözünürlüğünü 1024x768 yapmanızı tavsiye ederim.
onu da yaptım değerler yine aynı değişmiyor

Merhabalar kısca konuya gireyim bundan 1 hafta önce PC topladım.
Sistem şu: Anakart MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+
MSI RX470 GAMING X 4 GB 256Bit.
Kingston Hyper X Fury 8+4 12 GB 1600MHz.
AMD FX 8320 işlemci.
1 TB HDD.
240GB WD SSD.
Codegen MX serisi Power Supply.
Normalde bu sistemin CS GO'da iyi bir FPS vermesi gerek ama oyunda High ayalarda 116 bekleme ekranı oyuna girince lag ve FPS 30 60 80 100 arası gidip geliyor sorun ne olabilir?
Win 7 format attım aynı.
Extra sorun olarak da dün GTA 5 yükledim fakat oyunu açıp 1 2 ayarı yükseltince PC otomatik kapanıyor ben açana kadar açılmıyor sonrasında Recep Baltaş'ın vermiş olduğu bir Win 10 ISO dosyasını indirip onunla format attım GTA girdim o sorun kalktı fakat CS GO'da FPS yine aynı sorun ne olabilir?

RX 560 kullanarak 30-120 FPS ile CS-GO oynayan arkadaşım var oyunda son gelen güncellemeler ile büyük FPS kaybı mevcut sorununuz sadece CS-GO için geçerliyse önerebileceğim ayarlar F-xaa ve m-saa gibi ayarları kapatmanız kapanmıyor ise en düşüğe çekmeniz ayarlardan çoklu CPU kullanım ayarı devre dışı ise açmanız gerekiyor bu 3 ayar oyun FPS inizi yüksek ölçüde arttırır. Görüntü olarak çok bir şey kaybetmessiniz.

Nasıl olabilir bilmiyorum bundan 5 ay önce aynı sisteme benzer fakat işlemcisi FX6300 olan bir sistemde 300 200 arası fps alıyordum ve ayarları düşürüyorumda sonuç aynı loss arada bir kırmızı yanıyor ve droplanma oluyor

RX 560 kullanarak 30-120 FPS ile CS-GO oynayan arkadaşım var oyunda son gelen güncellemeler ile büyük FPS kaybı mevcut sorununuz sadece CS-GO için geçerliyse önerebileceğim ayarlar F-xaa ve m-saa gibi ayarları kapatmanız kapanmıyor ise en düşüğe çekmeniz ayarlardan çoklu CPU kullanım ayarı devre dışı ise açmanız gerekiyor bu 3 ayar oyun FPS inizi yüksek ölçüde arttırır. Görüntü olarak çok bir şey kaybetmessiniz.
ayarlar bunlar dostum bu halde fps 116 117 oyuna girince bu değerler düşüyor

Dosya Ekleri

• csgo2.png
    csgo2.png
    115,4 KB · Görüntüleme: 22
  • vcsgo.png
    vcsgo.png
    115,6 KB · Görüntüleme: 18
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı