MSI A320M-A Pro 127 derece görünüyor

alonealways32

Hectopat
MSI A320M-A Pro anakart HWMonitor ve AIDA64 programlarında sabit 127 derece olarak görünüyor. Normalde şaşırdım bu değerleri görünce anakartı ikinci el yeni aldım üzerine dokunduğum zaman aşırı sıcaklık olmadığını fark ettim, Speccy ile test ettiğimde 40 derece civarında gözüküyor. BIOS ise SYS temp 37-38 derece gösteriyor. Tam olarak anlam veremedim sizce anakartta bir sorun olabilir mi? Sistem açıldıktan sonra bir süre çok kasıyor ses vs cızırtı yapıyor takılıyor ama 3 5 dakika sonra normale dönüyor tekrar olmuyor, uyku moduna alıp açtığım zamanda olmuyor sadece kapatıp açılınca oluyor hard disk var SSD yok buna bağlı olarak kendini toparlamasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Resim atabilir misiniz? Sıcaklık birimi de farklı olabiliyor. 127 derece olması çok zor.

Fahrenheit gösteriyor olabilir veya bug olmuştur programda. BIOS'ta görünen en doğrusudur. Sistem açıldıktan sonra ses yapması tüm fanların son hızda saniyelik dönmesinden olabilir ama takılma da varsa bu HDD'den veya sorunlu işletim sisteminden olabilir. Bir sağlık ve hız testi yapabilirsin Crystaldiskmark ve info ile.

Geri
Yukarı