MSI A320M-A Pro BIOS MFlash ile güncelleme sonrası bilgisayar açılmıyor

OldSoil

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, MSI A320M -a Pro anakart kullanıyorum. BIOS güncellememi flash belleğime attım ve BIOS'tan Mflash'a tıkladım yenidan başlatmayı kabul ettim. PC kapandı. Yeniden başlatılırken ekran, klavye, mouse ışıkları dahi gelmedi. Sadece kasa fanları calıştı ve mflash menüsü açılmadı. Defalarca baştan başlattım. Bu sefer PC asla açılmadı ve kendine gelmedi. Ben de anakartıma yani BIOS’a reset attım güncellememi yapamadım. Bunun çözümü veya nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pc’de zaman zaman ses takılmaları oluyor bu soruna çözüm getirmisler fakat daha benim anakartım için bu güncelleme gelmemis ben yinede güncel kalsın diye yapacaktım, illaki güncellemem gerekicek ama ses takılma sorunu için

Tek sorun bu mu sence? Mflash ekranı bile gelmemişti çünkü
Büyük ihtimal sorun bu. Çünkü BIOS güncellenirken default ayarlarda olması önerilir. Ben unutkanlıkla güncellerken XMP açık unuttum aynı sorunu yaşadım. Sonra BIOS pilini çıkarıp kurtarmıştım. Ardından BIOS' u default ayarlara alıp M-FLASH ile sorunsuzca güncelledim.

@OldSoil anladım, bence arkadaşın dediği gibi sıfırlayıp yaparsan sorun olmayacaktır. PRO MAX'tan önce bende PRO kullanıyordum ve m-flash ile tüm güncellemeleri sorunsuz yükledim. Ek olarak sana sormak istediğim sıfırlama işlemini nasıl yaptığını ayrıntılı anlatabilir misin? Bir daha başıma gelirse servise göndermekle uğraşmak istemiyorum :(
Ekran kartı slotunun sol altında çift pin var. Pc yi fişten çektim psu tuşunu kapattım psu kablosunu söktüm, çift pini tornavida yardımıyla 8-10 saniye birbirine değdirdim (kısa devre) sonra her seyi geri taktim bunları yaparken klavye ve mouse harici usbleri çıkartman lazım. Sonra bios resetlenmiş bir şekilde ilk hali gibi açıldı

Ekran kartı slotunun sol altında çift pin var. Pc yi fişten çektim psu tuşunu kapattım psu kablosunu söktüm, çift pini tornavida yardımıyla 8-10 saniye birbirine değdirdim (kısa devre) sonra her seyi geri taktim bunları yaparken klavye ve mouse harici usbleri çıkartman lazım. Sonra bios resetlenmiş bir şekilde ilk hali gibi açıldı

Çok teşekkür ettim.

Büyük ihtimal sorun bu. Çünkü BIOS güncellenirken default ayarlarda olması önerilir. Ben unutkanlıkla güncellerken XMP açık unuttum aynı sorunu yaşadım. Sonra BIOS pilini çıkarıp kurtarmıştım. Ardından BIOS' u default ayarlara alıp M-FLASH ile sorunsuzca güncelledim.
Mflash ekranına geçemiyordum, klavye mouse monitör elektrik almiyordu ama fanlar çalışıyordu bios reset atip çalıştırdım, aynı sorundan bahsediyoruz dimi?

BIOS güncellemesi gerekmedikçe yapılmaz. Tıkır tıkır işleyen bir sistemde sırf güncel olsun diye şu eziyete girilmez. Chipset ve diğer sürücülere bir şey demiyorum elbet fakat BIOS güncel kalsın sevdası sorunlara yol açıyor böyle.

BIOS güncellemesi gerekmedikçe yapılmaz. Tıkır tıkır işleyen bir sistemde sırf güncel olsun diye şu eziyete girilmez. Chipset ve diğer sürücülere bir şey demiyorum elbet fakat BIOS güncel kalsın sevdası sorunlara yol açıyor böyle.
Şuan çok gerekli bir güncellemem yok fakat ihtiyacim olan bir güncelleme geleceği duyuruldu sorunumun çözümü için güncellemem elbet gerekicek

Geri
Yukarı