Çözüldü MSI A88X-G41 Sistemde A10-7850K Overclock

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xtarox10

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
A10 7850K işlemcim var, işlemcimin içindeki dahili ekran kartı yetmemeye başladığı için harici olarak GTX 1050 Ti ekran kartı aldım. Fakat bazı oyunlarda işlemci darboğazı oluyor (gta 5 gibi) ben de bunu biraz önlemek adına işlemcime hız aşırtma yapmaya karar verdim. Fakat daha önce hiçbir deneyimim olmadığı için sizlerden yardım almam gerektiğini düşünüyorum.
  • MSI A88X-G41 Anakart
  • Akasa Venom Viper Soğutucu

Anakartta tek tuşla hız aşırtma seçeneği mevcut fakat 3.7GHz'den 4.2GHz'e yükseltiliyor, ben 4.5GHz gibi bir değere çekmek istiyorum ama işlemcimin hızını manuel 4.5GHz yaptığım zaman stabil olmuyor donmalar oluyor. Araştırdığına göre voltaj vermem gerekiyormuş işlemciye fakat anakartın BIOS hız aşırtma menüsünde işlemciye voltaj verme gibi bir ayar yok.

8ef4beaa-e87e-4eb6-9954-9636f3358eda.jpg

@BilgisayarKurdu
@Recep Baltaş

Bilgisi olan var mı?

Problemim devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi CPU-NB ayarını değiştirdim ve 45 yaptım işlemci 4,5 GHz oldu. 30 dakikalık stres testi yaptım ve 65 derece oldu maxiumum işlemci ayrıca core voltage değeri 1,5 oldu otomatik olarak. Yüksek bir değer midir yoksa normal mi ?

Soğutucu konu başladığındaki belirttiğim soğutucu değildir artık kullandığım sogutucu cooler master Hyper T4.

@Recep Baltaş

1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı