MSI AEGIS-089EU Kasması ve Render Performansı Düşük

CetinCTN

Hectopat
Abi merhaba, MSI yakından tanıyan ve tanıtan birisi olarak sizden MSI AEGIS-089EU hakkında bilgi almak istiyorum. 7.500 TL'ye aldım ve açıkcası beklentim çok yüksekti ben oyun oynayan birisi değilim. Daha çok Solidworks ve Autocad kullanan ve Photoshop yapan birisiyim ama kasam kasıyor bana bir öneride buluna bilir misiniz? RAM olabilir işlemci olabilir fark etmez konu hakkında bilgilerinizi rica ederim.

-Windows'u sabit diske kurmadım. Ama nedense kasma oluyor çözemedim nedenini yardımcı olabilirsen sevinirim. İyi çalışmalar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba raporladığımda durum bu şekilde çıktı yardımcı olabilirseniz sevinirim

Ekran Alıntısı.PNG

Bu sistem bilgilerini içeriyor sadece. Stress testi yapıp sıcaklık değerlerini kontrol edebilir misiniz? Aida 64 programını kullanıp gözlem yapabilirsiniz. Görev yöneticisinden de işlemci hızına bakıp 5-10 dakika sonra azalma varsa throttle yapıyor yani soğutma yetersiz kalıyor demektir. Aynı zamanda Aida'da throttle ibaresi de var.

Merhaba, değerler hiç bişey yapmadığım halde bu şekilde sadece müzik ve internet gezintisi yaptım.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu arada MSI'ya işlemci değiştirebilirmiyim 8.nesil olur mu? diye sordum aldığım cevap bu

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    3,5 KB · Görüntüleme: 31
Isı değerleri biraz yüksek. Ayrıca testi daha uzun sürdürüp throttle ibaresine dikkat eder misiniz ? Yani boş zamanınızda bırakıp biraz daha zorlandıktan sonra işlemci hızını düşürecek mi düşürmeyecek mi onu merak ediyorum. Alalı ne kadar oldu? Ayrıca kasmalar ile ilgili daha detaylı bilgi verir misiniz? Özellikle ne yaparken kasıyor? Sizin bahsettiğiniz programlar ağır programlar, aynı anda başka bir işte sorun olabilir. Masaüstünde de kasma varsa garanti kapısı gözükür makineye.

Alalı 1 ay'ı geçti benim oyunla pek aram yoktur genelde photoshop ve çizim programları kullanıyorum. Solidworks ve Autocad gibi benim önceki bilgisayarım bu kasanın altında özelliklere sahipti ve sorun hiç yaşamıyordum. Ama bundaki özellikler çok iyi olmasına rağmen azda olsa donmalar mausun hareketi yavaşlaması donması gibi sorunlar yaşıyorum. Heleki idm programında indirmeden sonraki birleştirmede mütiş derecede kasıyor. iki bir işlem yaptırmıyor. onu haricinde sadece müzik ve internette gezersen sıkıntı yok durum ne yazık ki böyle bios ayarlarında sıkıntı olabilir mi? sizce

Windows güç ayarları performansta mı dengelide mi? Ayrıca bunun normal olduğunu sanmıyorum. Kullanmadığım programlar ama ben benchmarkla zorlayınca bilgisayarı bana da oluyor. Proje çıktısını alırken veya yaptığınız işin işleme zamanını (donma yaşanan durum) önceki bilgisayarın zamanı ile karşılaştırınca arada fark varsa belki de programlar işlemciyi tam yükte kullanabildiği içindir. Ama dediğim gibi bilmiyorum. @THE_MILLER @Murat5038 daha iyi bilirler.

Sistem özelliklerine baktım. 7500₺ o PC’ye verdiyseniz üzelerek söylüyorum ki biraz kazıklanmışsınız. Ürünü iade etme şansınız var mıdır? Kullandığınız programlar özellikle AutoCAD ağır cinsten. İade edebilirseniz iade edin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı