MSI Aegis TI EU 005 İncelemesi

Mayıs ayında aldığım MSI Aegis TI masaüstü bilgisayarın mükemmel olduğunu biliyordum. Ama içinde sürekli bir kurt vardı; ya bozuksa, ya gelirken sallanır da kabloları koparsa diye... Ama bilgisayar elime geçtiğinde tek düşündüğüm aletin ne kadar büyük olduğuydu. İçinde bulunan iki adet MSI'ın GTX1070 ekran kartı i7 6700K işlemci hız aşırtma ile 4.5GHz'ye çıkabiliyor 32GB DDR4 RAM ve 2 adet 256GB SSD sayesinde bilgisayarın açılma kapanma süresi oyunları yükleme süresi minimuma düşüyor. Ayrıca bilgisayarın her tarafı bir mühendislik harikası. Sadece estetik olarak değil soğutma bakımından da bu dizayn çok yardımcı oluyor.

Bir oyuncu olarak en sevdiğim kısma gelelim.

Yani oyun performansına:

Malum ülkemizde 4K monitörler çok pahalı olduğu için ben monitörümü 1080p 144hz tercih ettim. Monitörün 144Hz olması sayesinde görüntü yağ gibi akıyor. Bilgisayar hemen her oyunun en yüksek ayarlarında 55-100 FPS arasında bir değer var ve 55-100 demem FPS'nin sürekli artıp azalmasından ziyade o değerlerin içinde olmasındandır. Genelde zaten 90 FPS ile oynuyorum son dönem oyunlarını. Yani beklentilerimin neredeyse iki katına ulaştım.

Bir diğer konu ise bilgisayarı ne kadar tavsiye ettiğim şu dönem Vatan Bilgisayar'da devam eden KDV indirimiyle 8400 TL gibi bir fiyatı var. Yani eğer bütçeniz varsa ya da taksitle ödeyebilecekseniz hemen almanızı tavsiye ederim.

IMG_0245.PNG
IMG_0246.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistem almanın tek nedeni kasa içini bileşenleri kuramama korkusu bence. Yoksa insan bunu neden alır? Tabi para diye bir gerçekte var. Çok konuşup çenemizi yormayalım. Gülerek kullanın. :D
Haklısın ama toplasaydım da aynı paraya denk gelecekti teşekkürler bu arada

Hemen hemen aynı para
Ve evet kuramama korkusu çok etkili oldu ki marka değeri güvencesi falan önemli şeyler bence

Haklısın ama toplasaydım da aynı paraya denk gelecekti teşekkürler bu arada

Hemen hemen aynı para
Ve evet kuramama korkusu çok etkili oldu ki marka değeri güvencesi falan önemli şeyler bence
Buna şu iyi olurdu, bak bu olmamış demek yanlış bence. Her şeyiyle muhteşem bir pc. Belki SLI her oyunda iş görmeyecek ancak sistem gene de çok yüksek performans verecek. Çok güzel bir sistem Güle güle kullan.

@Özgün Can Orhan Bende bu yaz aynı bilgisayardan aldım da bir kaç sorum var ?
Msi ın applerini kullanıyor musun ? Özellikle gaming app bende baya sorun yaşattı kaldırmak zorunda kaldım. İlk başlarda çalışıyordu fakat açılmamaya başladı. o yüzden pc sürekli sesli çalışıyor gece sessiz moda alamıyorum. overclock da yapamıyorum yani tuş çalışıyor fakat emin olamıyorum yapıyor mu yapmıyor mu overclock bunu başka bir programla görebilir miyim ? Bir de bilgisayarı ilk aldığımda kulaklığıma cızırtı yapıyordu değiştirmek zorunda kaldım(anakartı problemliymiş) sende öyle problem oldu mu ? bir de bilgisayarın ince ayarlarından hiç anlamam voltajdır fan hızıdır vs sen anlıyorsan tavsiyelerini istiyorum. bir de eğer gaming app sende düzgün çalışıyorsa bir şekilde bana dosyasını ulaştırabilir misin ? msi gaming center dan aldığım verilerin fotolarını da koydum bir bakarsan sevinirim. ayrıca senin kullandığın bilgisayarda işe yarayacak programlar varsa onları da yazarsan sevinirim ayrıca sence pc ye neler eklenebilir ilerde ben bir sıvı soğutma işini düşünüyorum ama onu da kendim mi takmalıyım yoksa garantiye götürüp kardeş şunu takar mısın demem lazım bilmiyorum ayrıca Türkiye'deki servisi hakkında baya kötü yazılar okudum kendimde bizzat deneyimledim şimdiden teşekkürler

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,1 KB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    16,5 KB · Görüntüleme: 80
@Özgün Can Orhan Bende bu yaz aynı bilgisayardan aldım da bir kaç sorum var ?
Msi ın applerini kullanıyor musun ? Özellikle gaming app bende baya sorun yaşattı kaldırmak zorunda kaldım. İlk başlarda çalışıyordu fakat açılmamaya başladı. o yüzden pc sürekli sesli çalışıyor gece sessiz moda alamıyorum. overclock da yapamıyorum yani tuş çalışıyor fakat emin olamıyorum yapıyor mu yapmıyor mu overclock bunu başka bir programla görebilir miyim ? Bir de bilgisayarı ilk aldığımda kulaklığıma cızırtı yapıyordu değiştirmek zorunda kaldım(anakartı problemliymiş) sende öyle problem oldu mu ? bir de bilgisayarın ince ayarlarından hiç anlamam voltajdır fan hızıdır vs sen anlıyorsan tavsiyelerini istiyorum. bir de eğer gaming app sende düzgün çalışıyorsa bir şekilde bana dosyasını ulaştırabilir misin ? msi gaming center dan aldığım verilerin fotolarını da koydum bir bakarsan sevinirim. ayrıca senin kullandığın bilgisayarda işe yarayacak programlar varsa onları da yazarsan sevinirim ayrıca sence pc ye neler eklenebilir ilerde ben bir sıvı soğutma işini düşünüyorum ama onu da kendim mi takmalıyım yoksa garantiye götürüp kardeş şunu takar mısın demem lazım bilmiyorum ayrıca Türkiye'deki servisi hakkında baya kötü yazılar okudum kendimde bizzat deneyimledim şimdiden teşekkürler
Öncelikle eğer donanımsal bir sıkıntın varsa servispoint'e teslim etmeni tavsiye ederim. Benimki 3 Ekim'de bozulmuştu. Eğer 20 gün içinde tamir edemezlerse yenisini isteme hakkın var (Bu sorununun garanti kapsamında olmasını gerektirir aksi takdirde parça değişiminden bile ücret alırlar ama). Diğer sorularına gelecek olursak Gaming App zaten bu bilgisayarla uyumlu değil Msi.com'dan destek alırsan onlar da aynısını söyleyeceklerdir. Bilgisayarın hızaşırtmasının çalışıp çalışmadığınıysa görev yöneticisinde performans sekmesi var. Tuşa bas eğer orada 4.57 Ghz'de çalışıyorsa onun bir sıkıntısı yoktur. Bu arada fanı Gaming Center'dan kontrol etmelisin. Bunun için önce Bios 8.10 güncellemesi var (Support For Aegis Ti | MSI Global bu linkte bios sekmesinde bulabilirsin.) Güncellemeyi yapıp Gaming Center'in 0.0.1.60 versiyonunu indirirsen sorunun muhtemelen çözülür. Gaming Center'in son sürümünüyse az önceki linkin ''Utility'' kısmında bulabilirsin. Bios güncellemesini ise M-Flash'mış gibi değil Msi'ın sitesinden (Msi.com'dan üyelik açıp bilgisayarını kaydedip ''Support''a basıp oradan da destek isteye basıp alabilirsin zaten biraz İngilizcen varsa yaparsın. Yoksa bana yine buradan ulaşabilirsin. Bios güncellemesi için de aynı şekilde bana danışabilirsin.) destek alıp yapabilirsin. Kullandığım yardımcı olabilecek uygulamalar da Msi Afterburner ve Msi Live Update.

şuan ki bios sürümü 8.10 gözüküyor bende dxdiag dan bakınca.(temel gelen bios sürümüm bu yine de güncellemem mi gerekli ?) gaming center güncellemesini çıkar çıkmaz yapmıştım fakat benim sorunum şu gaming center güncellemeden önce resmini yüklediğim ekran bende çıkıyordu gaming center a girip utility kısmından açıyordum. güncelleyince o ortadan kayboldu ne bilim o ekrandan ben soğutmasını yapıyordum(kar tanesi gibi bir şey vardı fanı aniden üst düzeyde çalıştırıyordu) kasanın sessiz mod a alıyordum geceleri şimdi o ekran bende yok. dediğin yere de baktım dediğin gibi oluyor teşekkür ederim bunun için fakat bir şey dikkatimi çekti resimini de yükledim en yüksek hız 4.01 diyor acaba o işlemcinin temel hızı mı onu gösteriyordur heralde. sakıncası yoksa müsait olduğunda fan için gaming center ayarlarını nereden yapabileceğimi yazarsan çok güzel olur bir de afterburner uygulamasını nasıl kullanıcam ince ayarlar gerektiriyor galiba sen memnunsan kendi ayarlarından onların bir fotosunu yükleyebilir misin müsait olduğunda ?
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı5.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG

2. resimde attığın en yüksek hız kısmı değil hız kısmı önemli olan önce gaming center'in yeni sürümünü kur ondan sonra yardımcı olayım yoksa belki güncellemediğin içindir. Öndeki tuşa bas ışık yanarken 2,61 olan kısmın 4,57 civarında bir şeyler olması lazım.

Afterburner'da da ihtiyacın yok ince ayara onlar çarpan kilidi açık toplama bilgisayarı olan veya bizimki gibi otomatik oc tuşu olmayan bilgisayarlar için sen onu sadece ekran kartının fanları ve anlık bilgi için kullanacaksın zaten.

Ayrıca Gaming Center'dan yapacağın fan ayarı fanları durdurmuyor sadece daha düşük seviyede çalıştırıyor ekran kartı fanların zaten 60 derecenin altında çalışmıyor ve sendeki sürümle yapamazsın onu

tamamdır dediklerini yaptım sabit 4,57 yi aldım resmi de koyuyorum.
Ekran Alıntısı6.PNG

senin gaming center da böyle gözüküyordur heralde
Ekran Alıntısı7.PNG

gaming center sürüm de tamamdır
Ekran Alıntısı8.PNG

şimdi tek soru kaldı şu ekran sende şuan çıkıyor mu yada güncellemeden önce çıkıyordu da kalktı mı bende olduğu gibi ? ayrıca diğer yorumumda anlatamamışım gaming center güncellemeden önce bu alttaki fotosunu koyduğum ekran sayesinde resimde 164 yazıyor ya hani onun yanindaki o sarı kar tanesi tuşu sayesinde kasa aniden fanları max da çalıştırıp ani bir ısı düşüşü yaratıyordu onu yapmak istiyorum ben öyle bir şey yeni gaming center da var mı ? ben bulamadım çünkü
Ekran Alıntısı5.PNG

benim gaming center ın geri kalan sayfalarının da resmlerini koyuyorum karşılaştırman için
Ekran Alıntısı9.PNG
Ekran Alıntısı10.PNG
Ekran Alıntısı11.PNG
Ekran Alıntısı12.PNG
Ekran Alıntısı13.PNG
Ekran Alıntısı14.PNG

tamamdır dediklerini yaptım sabit 4,57 yi aldım resmi de koyuyorum.Eki Görüntüle 265304
senin gaming center da böyle gözüküyordur heralde Eki Görüntüle 265305
gaming center sürüm de tamamdır
Eki Görüntüle 265306
şimdi tek soru kaldı şu ekran sende şuan çıkıyor mu yada güncellemeden önce çıkıyordu da kalktı mı bende olduğu gibi ? ayrıca diğer yorumumda anlatamamışım gaming center güncellemeden önce bu alttaki fotosunu koyduğum ekran sayesinde resimde 164 yazıyor ya hani onun yanindaki o sarı kar tanesi tuşu sayesinde kasa aniden fanları max da çalıştırıp ani bir ısı düşüşü yaratıyordu onu yapmak istiyorum ben öyle bir şey yeni gaming center da var mı ? ben bulamadım çünkü
Eki Görüntüle 265307
benim gaming center ın geri kalan sayfalarının da resmlerini koyuyorum karşılaştırman için
Eki Görüntüle 265308 Eki Görüntüle 265309 Eki Görüntüle 265310 Eki Görüntüle 265311 Eki Görüntüle 265312 Eki Görüntüle 265313
Her şey sıkıntısız şu an anladığım kadarıyla. O kar tanesi 0.0.1.60’ta zaten yok ama onun yerine özelleştir kısmından sistem ve cpu fanlarını fulleyebilirsin. Ekran kartı içinse afterburner’da otomatik moddan çıkarıp ayarlayabilirsin ama ben tavsiye etmem yapmanı stabilitesini bozar PC’nin. Zaten Msi en iyi verimi verecek şekilde 3 seçenek sunmuş sana. Ekran kartının da kendi yazılımı 60 dereceden önce çalışmasını engelliyor sen ellemediğin sürece.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı