MSI Afterburner Ayarları

Şahinnnnn

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. MSI Afterburner öncesinde kullanmadım ve direk bilgisayarıma kurdum bu ayarlar da geldi. Fan hızı olsun, Memory clock dahil her ayardan anlayan Yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise yardımcı olursanız sevinirim. CS-FM-LoL gibi oyunlar oynuyorum.
Ekran kartı: RX 570 4 GB 256bit.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: 16 GB.
Windows 10 64 bit sistemim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızda ısıma gibi problemler ve OC yapma niyetiniz yoksa çok ellemenize gerek yok. Fan hızını sistem kendi ayarlıyor zaten, kalan ayarlar da detaylı OC ayarları.

Ekran kartınızda ısıma gibi problemler ve OC yapma niyetiniz yoksa çok ellemenize gerek yok. Fan hızını sistem kendi ayarlıyor zaten, kalan ayarlar da detaylı OC ayarları.
İnsanlar da görüyorum core clock , memory clock hep 0 da ben de öyle değil. Merakımdan soruyorum çünkü hiç bir ayar yapmadım
CS LoL Valorant gibi oyunlar zaten işlemci bazlı oyunlar oradan yapacağınız ayarlar bu oyunların performansını fazla etkilemeyecektir.
teşekkür ederim cevabınız için.

İnsanlar da görüyorum core clock , memory clock hep 0 da ben de öyle değil. Merakımdan soruyorum çünkü hiç bir ayar yapmadım

teşekkür ederim cevabınız için.
AMD ekran kartlarında maksimum frekans yazar, Nvidia ekran kartlarında ise 0 ya da ne kadar OC varsa o kadar yazar. Gördüğünüz görselde aşağıda ekran kartının ne olduğu yazacaktır Nvidia ise normal.

@raknhocam dediği gibi sistemde varsayılan olarak belli bir sıcaklığı geçtiği zaman otomatik olarak fan hızı artar. Onları değiştirebilirsiniz. Geri kalanlar overclock ayarları. Ancak Overclock'tan anlamıyorsanız yapmanızı tavsiye etmem.

@raknhocam dediği gibi sistemde varsayılan olarak belli bir sıcaklığı geçtiği zaman otomatik olarak fan hızı artar. Onları değiştirebilirsiniz. Geri kalanlar overclock ayarları. Ancak Overclock'tan anlamıyorsanız yapmanızı tavsiye etmem.
Yok hayır anlamıyorum. Sadece Fan ayarı yapacağım o zaman. Teşekkür ederim ilginiz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı