Çözüldü MSI Afterburner ayarlarım normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kralin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar cihazımda yüksek bir FPS düşüşü var format atmama rağmen düzelmedi.
MSI Afterburner'dan anlamadığım için sizlere soruyorum, ayarlar normal mi bir şeyler değiştirmem gerekli mi?
RX 5500 XT 8 GB.
Ryzen 3 3100.
B-450M Pro anakart.

Ekran görüntüsü 2021-03-15 231901.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hangi oyunlarda yaşıyorsunuz ve 20.12.1 WHQL driver sürümünü kurunuz şuan ki driver'ı kaldırınız.
İşlemci kullanımı ne peki arka planda sistem boştayken durum nasıl, AIDA64 kurup hiçbir şey açık değilken bu programı ve görev yöneticisini açar mısın?
İşlemci Afterburner a göre valorantda %50-%56 arası değişiyor.
AIDA64 ü yarın deneyimleyip size bilgi vereceğim.
Gerçekten teşekkürler uzun zaman sonra bu forumda gördüğüm ilgili bir kişi.

İşlemci Afterburner a göre valorantda %50-%56 arası değişiyor.
AIDA64 ü yarın deneyimleyip size bilgi vereceğim.
Gerçekten teşekkürler uzun zaman sonra bu forumda gördüğüm ilgili bir kişi.
Rica ederim pek yardımcı olamadım gibi olduysam ne mutlu, işlemci kullanımın biraz yüksek bence, oyunda grafik ayarları maksimum da mı?

Ekran kartın biraz sıcak gibi zero RPM falan mı açık yada kasan iyi hava alamıyor. RAM kullanımı boşta fazla gibi bende 8 GB var sadece 2 GB kullanıyor boşta, eğer oyunda ekran kartı yüzde yüz olmuyor ise ve işlemci kullanımı yüzde elli ve üzerinde oluyor ise bir darboğaz olabilir grafik ayarlarını bir tık artır.

Ekran kartın biraz sıcak gibi zero RPM falan mı açık yada kasan iyi hava alamıyor. RAM kullanımı boşta fazla gibi bende 8 GB var sadece 2 GB kullanıyor boşta, eğer oyunda ekran kartı yüzde yüz olmuyor ise ve işlemci kullanımı yüzde elli ve üzerinde oluyor ise bir darboğaz olabilir grafik ayarlarını bir tık artır
Zero RPM nedir bilmiyorum 😕

Ekran kartın biraz sıcak gibi zero RPM falan mı açık yada kasan iyi hava alamıyor. RAM kullanımı boşta fazla gibi bende 8 GB var sadece 2 GB kullanıyor boşta, eğer oyunda ekran kartı yüzde yüz olmuyor ise ve işlemci kullanımı yüzde elli ve üzerinde oluyor ise bir darboğaz olabilir grafik ayarlarını bir tık artır.
Sanırım buldum dediğinizi,fan ayarları çok düşüktü biraz arttırdım ve hep bu sayıda kaldı varsayılan ayarlara sıfırlıyorum ama yinede düzelmiyor.
Adsızjhh.png

AIDA64 üzerinden bakabilirsin GPU fan hızına yada AMD Adrenalin programı var ise oradan da bakabilirsin oyun içinden de görünüyor olması lazım eğer açtıysan ayarı.
Bu da AIDA64 görünümü.
yeni1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı