MSI Afterburner OC geri nasıl alınır?

Necati Billor

Decapat
Yer
İzmir,Turkey
Daha fazla  
Merhabalar. Galax GeForce RTX 2060 Super kartıma MSI Afterburner scanner OC ile OC işlemi yaptım. Firma'nın desteklediği hız aşırtma değerleri 1665 MHz iken Scanner programı benim kartımı 1890 MHz değerlerine çıkardı. Ben bu işlemi geri alamıyorum. Sormak istediğim sorular şu şekilde;
1-Temiz kurulum yaparsam bu işlem sıfırlanır mı?
2-Bu değerler bana sorun yaratır mı?
3-Bu değerleri nasıl eski haline döndürebilirim?
Son olarak da Afterburner'ı kaldırsam da asla OC işlemini geri alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Programi actiginda clock degerlerinin altinda bir geri dönüşüm tuşu olucak return tuşu daha dogrusu ayar ve onaylama arasinda ona bastığın zaman sıfırlanması gerekiyor. Ona bastıktan sonra onaylicaksin tabi. Fotoğraftaki çark tuşunun yanındaki tuş .
8D77FB0A-2E35-4B60-93FA-295A36F21A94.jpeg

Programi actiginda clock degerlerinin altinda bir geri dönüşüm tuşu olucak return tuşu daha dogrusu ayar ve onaylama arasinda ona bastığın zaman sıfırlanması gerekiyor. Ona bastıktan sonra onaylicaksin tabi. Fotoğraftaki çark tuşunun yanındaki tuş .
Eki Görüntüle 500157
Dediğiniz işlemi defalarca yaptım fakat herhangi bir sıfırlama olmadı.

Geri almadığını nereden biliyorsun? GPU-Z indirip SS atar mısın? Ayrıca bir zararı olmayacaktır.
Evet bende geri alınmıştır diye msi afterburner fotoğrafını istedim. Ayrıca bazı yerlerde bu kartın boost olarak 1710mhz e kadar çıktığı da yazıyor yanlışım yoksa. Çoğu yerdede 1680Mhz yazıyor. Fakat 1890mhz ciddi bir değer.

Evet bende geri alınmıştır diye msi afterburner fotoğrafını istedim. Ayrıca bazı yerlerde bu kartın boost olarak 1710mhz e kadar çıktığı da yazıyor yanlışım yoksa. Çoğu yerdede 1680Mhz yazıyor. Fakat 1890mhz ciddi bir değer.
Şuan PC'de değilim. Dediğim gibi 1470 MHz hızda calisiyor bosta oyuna girdiğimde 1890 MHz hızla çalışıyor. Ama elimle 1695 MHz'ye indirdim. PC yeniden başlar başlamaz direk olarak 1890 MHz ayarlı başlıyor. Elle müdahale etmem gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı