Çözüm MSI Afterburner OSD - Bilgi Ekranı Göstermiyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Kurulum yaparken RivaTuner Statistics Server isimli paketi yüklemeyi unutmayın arkadaşlar. Lazım olmaz düşüncesi ile tiki kaldırırsanız "OSD Ekranında Göster" seçeneği ortadan kaybolacaktır.

İndirmek için; MSI Afterburner - Geçmiş

aa.jpg

Gördüğünüz gibi "OSD'de Göster" seçeneği gelmiş bulunmakta.

Adsız.jpg

Hocam CPU sıcaklığını göstermeyen sistemler için öneriniz var mı? AMD için göstermez diye yazı okudum. Ne eski işlemcim FX 4300 ne şuan ki Ryzen 2200G işlemcim CPU sıcaklığını göstermiyor. Ancak başkalarının sistemleri görebiliyor.

Kullandığınız program nedir acaba? FX ve Ryzen serisinin CPU sıcaklığını göstermemek gibi bir durumu yok, görebilirsin.

Anakart marka - model - sürüm bilgilerini de rica edeceğim bu arada. BIOS ve anakart üreticinin sitesindeki tüm sürücüler güncel şekilde kurulu mu?

Kullandığınız program nedir acaba? FX ve Ryzen serisinin CPU sıcaklığını göstermemek gibi bir durumu yok, görebilirsin.

Anakart marka - model - sürüm bilgilerini de rica edeceğim bu arada. BIOS ve anakart üreticinin sitesindeki tüm sürücüler güncel şekilde kurulu mu?
  • Anakartım; Gigabyte GA AB350M DS2 son BIOS sürümü yüklü ki güncelleme gelmeden önceki sürümde de göstermiyordu. AIDA64 gibi programlarla izleyebiliyorum ancak oyun esnasında görememek can sıkıcı.
Hocam resimdeki yerde birde "Cpu Temperature" olması gerek ancak bende yok.
izleme.jpg

Anladım, sen Afterburner programını kaldır güzelce, birazdan 2 adet link atacağım. Biri programı indirmen için, diğeri ise Afterburner programında CPU sıcaklığını görebilmen için.

Kurulumda RivaTuner server de yüklensin mutlaka; MSI Afterburner 4.6.0 Beta 9 İndir
AIDA64 programı kurulu olduktan sonra ise bu rehberden faydalanarak CPU sıcaklığını, AfterBurner çerçevesi içerisinde görmeye başlayabilirsin; MSI Afterburner CPU Sıcaklığını Gösterme

Son düzenleme:
Anladım, sen Afterburner programını kaldır güzelce, birazdan 2 adet link atacağım. Biri programı indirmen için, diğeri ise Afterburner programında CPU sıcaklığını görebilmen için.

Kurulumda RivaTuner server de yüklensin mutlaka; MSI Afterburner 4.6.0 Beta 9 İndir
AIDA64 programı kurulu olduktan sonra ise bu rehberden faydalanarak CPU sıcaklığını, AfterBurner çerçevesi içerisinde görmeye başlayabilirsin; MSI Afterburner CPU Sıcaklığını Gösterme
Verdiğiniz yöntemi uyguladım hocam izleyebiliyorum. Ancak bu kadar uğraştırması ilginç. Ryzen 1500X kullanan arkadaşım direk harici uygulamasız görebiliyor. Neyse buna da şükür :D Teşekkür ederim.

Bende buna benzer bir sorun yaşamıştım. Uygulama içerisinde "OSD Ekranında Göster" dahil olmak üzere her şeyi dört dörtlük yapmama rağmen, diğer programlar da dahil olmak üzere bir sonuç alamamıştım. Technopat'ın bir başka sosyal konusu içerisinde bu duruma çözüm olarak "Framework" benzeri şeylerin hasar görmesi dahilinde bu gibi ufak sorunlara yol açabileceği yazıyordu. Fakat ben bu bilgiye ulaşana kadar yaklaşık 1 hafta geçmişti :)
Sonrasında "Microsoft Visual..." gözüme çarptı ve hali hazırda yüklü olanların hepsini sırasıyla eskiden yeniye doğru yükledim. Sonrasında hiç bir şey ellemeden bilgisayarı yeniden başlattım. Oyun içerisinde denediğimde eskisi gibi çalıştığını fark ettim.

Bu hatayı almamın sonucunu hatırlar gibiyim. Battlefield 3'ü kurarken gerçekten çok fazla problem yaşamıştım ve çeşitli mecralarda "mscvp140.dll" adlı dosyanın değiştirildiği taktirde sorunun ortadan kalkacağı yönünde iddialar vardı. Bu dosyayı değiştirmiştim fakat başka bir işlem daha yapmıştım.
Sürümünü tam olarak hatırlamıyorum fakat "Visual C++ 2015-2019" kurulduktan sonra daha eski bir "Visual C++" sürümü kurduğum için böyle bir hata almış olabileceğimi düşünüyorum.

Geri
Yukarı