MSI Afterburner overclock basit midir? Geri alınır mı?

KatliyeN

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. MSI RX 570 Armor OC kullanıyorum. Kartıma overclcok yapmak istiyorum soğutmam iyi olduğu için. Soğutabiliyorken eksik performansla kalmak istemiyorum. Sorularım şunlar:
Afterburner voltaj ayarını otomatik yapar mı?
Afterburner'dan yaptığım OC'yi silip (sıfırlayıp) fabrika çıkışlı değerlerine geri getirebilir miyim?
Eğer Afterburner ile OC yaparsam faydasını görür müyüm yoksa kartımın buna ihtiyacı yok mu?
Eğer biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim.

Dostum, CS:GO işlemciyi çok kullanmıyor aslında. Kullanım sırasında çok fazla güç tüketen bir oyun değil. Bence CS:GO oyunundan baz alınarak sıcaklık değerlerini değerlendirme. 144 Hz bir monitör'ün var, ki 240 Hz olsa bile şu değerlerin güzel. Fazladan FPS sana extra bir şey sağlamaz. Monitör'ün yenileme hızı 144 Hz olduğu için her türlü maksimum 144 FPS olacaktır. Bunları geçtim, hiçbir şekilde ekran kartına OC yapma. Herkes sana ne kadar kolay yapılacağını söyler, ama emin ol pratik deneyim sahibi olanlar sana ekran kartı OC uygulamasını önermez. Bellekler ilerleyen zaman da bir gün cortluyor. OC işlemini işlemcin için körükleyebilirsin. RAM için de bir tık yapılabilir. Ama ekran kartı için OC'dan uzak dur. CS:GO için bir konu açmıştım orada senin için daha faydalı bilgiler var.

Watch Dogs 2, Crysis Remastered, GTA 5, AC Origins gibi oyunlar da oynuyorum CPU sıcaklığım 54'den yukarı çıkmadı. CPU fanım Snowman M400 ve hızını arttırdım. Termal macunum ise Cooler Master.

Sana CS:GO oyunu için kabaca bir örnek vereceğim.
Watch Dogs 2, Crysis Remastered, GTA 5, AC Origins gibi oyunlar da oynuyorum CPU sıcaklığım 54'den yukarı çıkmadı. CPU fanım Snowman M400 ve hızını arttırdım. Termal macunum ise Cooler Master.

Gayet iyi. + performans için işlemcine OC yapmayı dene :) İlla ekran kartına da OC yapacaksan sadece clock arttır. Belleklere dokunma. Bu arada benim de işlemcim 8600k. 5.1 ghz OC yaptım. Oyunlar da genelde 65 oluyor. CS:GO gibi oyunlar da daha düşük... :p
Ekran kartıma OC yapsam da FPS artmayacak :) Çünkü CS:GO gibi oyunlar ekran kartı kullanımını düşük tutar olabildiğince...

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    200,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı