MSI Alpha 15 A4DEK-018XTR fiyatına değer mi?

Hocam oyunlardaki FPS degerleriniz nedir yeni gördüm konuyu :)

Hocam FPS degerleriniz nedir acaba?

Hocam sizde de var sanırım ben herkese sorayım sözde değerler nasıl FPS olarak oyunlarda 😀

Sonuçta Alpha 15 kullanıcısı çok yok.

Hocam az once sıparıs verdım kısa sürede bılgılendıreceğim senı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam az once sıparıs verdım kısa sürede bılgılendıreceğim senı.
Hocam bende var karşılaştırmak adına sordum isterseniz söyleyeyim ben
Csgo 140
Valorant 130
Warzone biraz baktım utrada 60
Rocket league ultra 180
Metro exodus ultra hairworks açık 50-70
Forest en yüksek 60-80
Gta en yüksekte 60-85
Açıkçası yorumumu soracak olursanız fps oyunlarında beklenilen tam olarak vermiyor ama hikaye oyunlarına gelirsek orada iş değişiyor hikaye oyunlarında gerçekten kendini aşıyor bu donanımla ultrada Metro 60 fps gerçekten harika
Fps oyunlarindaki olay da sanırım 8 tek kanal ram yüzünden verimli çalışmıyor işlemci bi 8 daha ekleyince artacağını düşünüyorum
Csgo 140
Valorant 130
Rocket league ultra 180
Metro exodus ultra hairworks açık 50-70
Forest en yüksek 60-80
Gta en yüksekte 60-85
Açıkçası yorumumu soracak olursanız fps oyunlarında beklenilen tam olarak vermiyor ama hikaye oyunlarına gelirsek orada iş değişiyor hikaye oyunlarında gerçekten kendini aşıyor bu donanımla ultrada Metro 60 fps gerçekten harika
Fps oyunlarindaki olay da sanırım 8 tek kanal ram yüzünden verimli çalışmıyor işlemci bi 8 daha ekleyince artacağını düşünüyorum
Onün dışında bilgisayar ilk geldiğinde 75 derece lerdeydi yük altında şuan bi 82 oluyor ama cooler boost açık değil açsan 80 görmez kasa kaliteli ancak çok toz tutuyor oynamadan önce masayı ve bilgisayarı mendille bi güzel temizliyorum ben bilgisayar AAA oyunlarda üzmez fps oyunları ztn oynatır

CS:GO 140
Valorant 130
Rocket League Ultra 180
Metro Exodus Ultra hairworks açık 50-70
Forest en yüksek 60-80
GTA en yüksekte 60-85
Açıkçası yorumumu soracak olursanız FPS oyunlarında beklenilen tam olarak vermiyor ama hikaye oyunlarına gelirsek orada iş değişiyor hikaye oyunlarında gerçekten kendini aşıyor bu donanımla Ultra'da Metro 60 FPS gerçekten harika
FPS oyunlarindaki olay da sanırım 8 tek kanal RAM yüzünden verimli çalışmıyor işlemci bir 8 daha ekleyince artacağını düşünüyorum

Onün dışında bilgisayar ilk geldiğinde 75 derecelerdeydi yük altında şu an bir 82 oluyor ama cooler Boost açık değil açsan 80 görmez kasa kaliteli ancak çok toz tutuyor oynamadan önce masayı ve bilgisayarı mendille bir güzel temizliyorum ben bilgisayar AAA oyunlarda üzmez FPS oyunları zaten oynatır

Hocam RAM upgrade hemen yapamam, eldekı son parayı gomduk. O bıraz bekler herhalde. Pekı onerebılecegın bir şey var mı? Suruculerde sıkıntı yasamıs bır kısım kullanıcı.

Hocam RAM upgrade hemen yapamam, eldekı son parayı gomduk. O bıraz bekler herhalde. Pekı onerebılecegın bir şey var mı? Suruculerde sıkıntı yasamıs bır kısım kullanıcı.
Hocam ben ekran kartını güncelledim başka da birsey yapmadım gerek yok ztn o da sorun olmadi
Ram upgrade hemen gerek yok hocam sadece 144hz limitine hep gelmiyor bazen 130 ken 100 oluyor mesela yani drop yiyor tek sorun o

Hocam ben ekran kartını güncelledim başka da bir şey yapmadım gerek yok zaten o da sorun olmadi
RAM upgrade hemen gerek yok hocam sadece 144Hz limitine hep gelmiyor bazen 130ken 100 oluyor mesela yani drop yiyor tek sorun o

Tabı Dual Channel olmayınca normal ekrandan yana cok sıkayet eden var. Bakalım, gelınce gorecegız artık.

Merhaba, bahsettiğiniz gibi tek kanal Ram olduğundan performans beklediğinizin altında. Ekleme yaparak hem Ram miktarını 16 hem de çift kanal yaptığınız zaman epey farkedecektir. Özellikle Ryzen işlemcinin performansı çift kanal Ram kullanırken Intel'e göre daha fazla farkeder.

Kurulum yaparken Driver bölümü dışında kalan bütün bölümleri silip, yeni bir bölüm oluşturup Windows kurulumunu gerçekleştirin. Kurulum sonrası bu bölümden otomatik olarak sürücüleri kurun. Ekran kartı sürücüsü güncelleyip devam edebilirsiniz. Nahimic programını da kurmayı ihmal etmeyin.

Merhaba, bahsettiğiniz gibi tek kanal RAM olduğundan performans beklediğinizin altında. Ekleme yaparak hem RAM miktarını 16 hem de çift kanal yaptığınız zaman epey farkedecektir. Özellikle Ryzen işlemcinin performansı çift kanal RAM kullanırken Intel'e göre daha fazla fark eder.

Kurulum yaparken driver bölümü dışında kalan bütün bölümleri silip, yeni bir bölüm oluşturup Windows kurulumunu gerçekleştirin. Kurulum sonrası bu bölümden otomatik olarak sürücüleri kurun. Ekran kartı sürücüsü güncelleyip devam edebilirsiniz. Nahimic programını da kurmayı ihmal etmeyin.

Hocam drıver bölümü derken o kısmı pek anlamadım ama.

Geri
Yukarı