MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı?

M.2 tip olsun, NVMe SATA fark etmiyor hocam.
Merhaba.Çok araştırma sonucu senin önerilerini dikkate alarak alpha 17 yi aldım ve 3 gündür kullanıyorum çok memnunum.Win10 home kurdum driverları msi sitesinden indirdim.Başka önereceğiniz kurmam gereken programlar var mıdır acaba ? son olarak sanki bazı oyunlarda rx5600m değilde diğer ekran kartı devrede oluyormuş hissi alıyorum bu yüzden dahili ekran kartının bütün özelliklerini software'dan kapattım doğrumu yaptım acaba?

Merhaba.Çok araştırma sonucu senin önerilerini dikkate alarak alpha 17 yi aldım ve 3 gündür kullanıyorum çok memnunum.Win10 home kurdum driverları msi sitesinden indirdim.Başka önereceğiniz kurmam gereken programlar var mıdır acaba ? son olarak sanki bazı oyunlarda rx5600m değilde diğer ekran kartı devrede oluyormuş hissi alıyorum bu yüzden dahili ekran kartının bütün özelliklerini software'dan kapattım doğrumu yaptım acaba?
Amd radeon son optical driver var bende uyku modu problemi felan kalkmış ortadan. Onu yükleyin bence. Radeon uygulamasından ekran kartımın ne kadar kullanıldığını göstermeye başladı son güncellemelerden sonra.

Merhaba. Çok araştırma sonucu senin önerilerini dikkate alarak Alpha 17'yi aldım ve 3 gündür kullanıyorum çok memnunum. Windows 10 Home kurdum driverları MSI sitesinden indirdim. Başka önereceğiniz kurmam gereken programlar var mıdır acaba? Son olarak sanki bazı oyunlarda RX5600M değil de diğer ekran kartı devrede oluyormuş hissi alıyorum bu yüzden dahili ekran kartının bütün özelliklerini Software'dan kapattım doğru mu yaptım acaba?

Hocam bazı oyunlarda karışık kullanıyor doğrudur, yazılım genelde Max performans değil 144+ FPS üzerinde olmayı amaçlıyor. Dragon Center ve SteelSeries Engine kurmuşsunuzdur hocam, başka kurulacak bir şey yok. Memnun kalmanıza çok sevindim hayırlı olsun:)

Hocam bazı oyunlarda karışık kullanıyor doğrudur, yazılım genelde Max performans değil 144+ FPS üzerinde olmayı amaçlıyor. Dragon Center ve SteelSeries Engine kurmuşsunuzdur hocam, başka kurulacak bir şey yok. Memnun kalmanıza çok sevindim hayırlı olsun:)
Dragon Center ve SteelSeries Engine, bu programların tam kullanış amacını öğrenebilir miyim ?

Hayırlı olsun hocam, grafik kartına çok yük binmediğini düşünüyorsanız ayarları yükseltin. Radeon ayarlarından da oyunlar için özel ayarlama yapabilirsiniz. Windows içinden de yüksek performansta çalışacak şekilde seçin. @Radeon RX 5500M hocamın dediği gibi karışık kullanıyor diye düşünüyorum. Ortalama bi oyunda iki kartta da %20–25 civarı kullanım yüzdesi gördüm. Tabi bu oyundan oyuna değişir. Bu arada SS Engine SteelSeries GG ismini alıyor, güncelleme yaparsan ve Engine 3 kısayolu çalışmazsa GG kısayolunu bulman lazım. Ayrıca oyunlara özel ışıklandırma seçeneği var, o açık olduğunda ışıkların bir kısmı yanıp sönüyor, bir sorun değil bir özellik, haberiniz olsun. Ben sorun var sanmıştım kendimde 😄

Hocam bir de ekranı sizce nasıl, bilmediğimden değil, görüşünüzü merak ettiğimden soruyorum.

Hayırlı olsun hocam, grafik kartına çok yük binmediğini düşünüyorsanız ayarları yükseltin. Radeon ayarlarından da oyunlar için özel ayarlama yapabilirsiniz. Windows içinden de yüksek performansta çalışacak şekilde seçin. @Radeon RX 5500M hocamın dediği gibi karışık kullanıyor diye düşünüyorum. Ortalama bi oyunda iki kartta da %20–25 civarı kullanım yüzdesi gördüm. Tabi bu oyundan oyuna değişir. Bu arada SS Engine SteelSeries GG ismini alıyor, güncelleme yaparsan ve Engine 3 kısayolu çalışmazsa GG kısayolunu bulman lazım. Ayrıca oyunlara özel ışıklandırma seçeneği var, o açık olduğunda ışıkların bir kısmı yanıp sönüyor, bir sorun değil bir özellik, haberiniz olsun. Ben sorun var sanmıştım kendimde 😄

Hocam bir de ekranı sizce nasıl, bilmediğimden değil, görüşünüzü merak ettiğimden soruyorum.
evet dediğiniz gibi özel ayarlama yaptım. SteelSerie yükledikten sonra Klavye renkleri değişti evet :D Ekran konusunda ise kötü bir deneyimle karşılaşmadım.Oyun olsun film olsun gayet kullanışlı ve gayet büyük bir ekran

Teşekkürler hocam, beklediğim gibi bir yorumdu. Bu cihazı bazı arkadaşlar aşırı gömüyorlar, anlam veremiyorum. Program üzerinden tuş değiştirme, tuşa özel ışıklandırma, makro gibi ayarlamalar yapabilirsiniz. Başta biraz karışık geliyor ama oldukça eğlenceli. Bu arada aklıma gelmişken söyleyim, Dragon Center uygulamasını güncellerseniz ekranda minik siyah bir pencere çıkabilir. Fare ile tuttuğunuzda hareket eder vs. Eğer bunu yaşarsanız Görev Yöneticisi» Hizmetler» MSI Voice Control(böyleydi sanırım)» Sağ tık» Yeniden Başlat(Devre dışı/durmuş ise hizmeti başlatın, sorun gitmezse yeniden başlat seçeneğini seçin) yolunu izleyin, pencere kaybolur ve tekrar gelmez. Kaybolmazsa direkt olarak Dragon Center hizmetine bahsettiğim işlemi yapın. Yüklemediyseniz eğer EC Firmware yükleyin.

EC, Embedded Controller olarak geçen bir mikro kontrolcü yongadır ve işletim sisteminin yapmadığı birçok işlemi üstlenir. Bunlar arasında:
  • Klavye ve diğer tuşlardan (güç tuşu, laptop kapağı gibi) gelen komutları almak ve işlemek
  • Bilgisayarı açmak ve kapamak
  • A20 hattına erişimi kontrol etmek
  • Isı ölçümü ve buna göre fan kontrolünü, CPU throttling ve aşırı ısınma durumunda acil kapatma gibi işlemleri yerine getirme
  • Gösterge LED'lerinin kontrolü
  • Pili ve pilin şarj edilmesinin kontrolü
  • Uzaktan teşhise ve ağ üzerinden iyileştirme
  • Yazılımlardan gelen CPU reset isteklerini gerçekleştirme
  • Watchdog timer kontrolü
EC Firmware de bu kontrolcünün içinde yer alan yazılımdır. Bu yazılımın güncellenmesi, yukarıda yer alan işlevlerde iyileştirme ile sonuçlanır.

Geri
Yukarı