MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı?

Güncellediniz ve GG olarak mı görünüyor? Öyle ise yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. İşe yaramazsa bilgisayarı yeniden başlatıp işlemi tekrar deneyin.

Konuya göz atın, çözüm sağlayamazsanız bu adresten indirme bağlantısı alıp indirin.

Sorun yine çözülmezse tamamen kaldırıp SteelSeries Engine 3 kurup güncellemeden kullanmaya devam edin. GG henüz beta olup bir takım sorunlar yaşatabilir.

Güncellediniz ve GG olarak mı görünüyor? Öyle ise yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. İşe yaramazsa bilgisayarı yeniden başlatıp işlemi tekrar deneyin.

Konuya göz atın, çözüm sağlayamazsanız bu adresten indirme bağlantısı alıp indirin.

Sorun yine çözülmezse tamamen kaldırıp SteelSeries Engine 3 kurup güncellemeden kullanmaya devam edin. GG henüz beta olup bir takım sorunlar yaşatabilir.
çok teşekkür ederim oldu. Sizin kullandığınız kombinasyon nedir peki ? ve ilk kırmızı bastığımda beyaz olan kombinasyona nasıl dönerim?

Basınca beyaz olan kombinasyonu aramadım doğrusu. Biraz kurcalarsanız kesin bulursunuz. Ben disco 3. Kademede kullanıyorum. Bazen geceleri 1. Kademe. WASD ile boşluk tuşu da beyaz yapıyorum. Şu yaşta bile bu klavyeye alışınca standart klavye kullanamıyorum. Bi ara Razer ışıqlı mışıqlı diye dalga vardı internette, o zaman ne anlıyorlar bunlar diyordum. Şimdi forever SteelSeries ışıklı mışıklı 😁

1. Arkadaşı bulup etiketlemek daha doğru olur, bende herhangi bir problem olmadı. FreeSync açık 144 Hz, farklı modlarda oyun oynadım ancak uygulamadan veya oyundan kaynaklı sorunlar da olabilir.

2. Mühendislik açısından tavsiye etmiyorlar genelde, pek deneme fırsatım da olmadı. Ancak sürekli sürücü güncellemesi çıkıyor, WHQL olmasını beklemeden de kullanmaya başlıyorum, henüz sorun yaşamadım. Sorun varsa da güncelleme ile çözülür diye umuyorum. Bu gibi sorunları gideremezlerse mobil platformda istedikleri ivmeyi yakalayamayacakları aşikar.

3. CPU Z ile test yaptığım sırada 4.11 GHz saat hızıyla çalışan işlemci 91 dereceyi gördü, Valorant CS:GO vs 1080p yüksek ayarlarda 70'lerde seyretti işlemci sıcaklığı. Bu sırada fan hızı 3000–3500 RPM seviyesindeydi. Cooler Boost açıkken fanlar 5000 RPM üzerinde dönüyor. 70–80 derecelerde performans düşüklüğü olmadan çalışabilecek bir işlemciye sahip. Kasa buz gibi olur diyemem ama 7 adet ısı borusu çift fan 4 hava çıkışı yeterli oluyor. Alttan da yeterli hava alması sağlanabilirse sorun olmaz. Masaüstü için yüksek denebilecek değerler dizüstü bilgisayarlar için normal karşılanıyor. Bu arada bahsettiğim değerler Dragon Center üzerinden alındı, Extreme performans & game mode açık şekilde. Klavye üzerinde hafif bir ısınma oluyor, sizi korkutmasın. Birkaç kez servisle görüştüm normal olduğunu, ısı borularına yakın olduğu için hafif sıcaklık hissetmem dışında sorun olmayacağını belirttiler. Ayrıca cooler Boost kısa sürede etki ediyor.

Not: 70 ile 90 derece arasında klavye üzerinde sıcaklık farkı görmedim. 70 derecede böyle hissediyorsam 90 derecede elim yanar herhalde diye düşünüyordum. Ekran kartı sıcaklığı ise işlemciden daha düşük oluyor( bende işlemciden 10 derece kadar daha serin çalışıyordu). Bu arada soldaki fan işlemci sağdaki ekran kartı ağırlıklı işlemlere göre farklı hızlarda dönüyor. Ben başarılı buldum, performans düşmedikçe çok dert etmiyorum.

Sorun demişken 3. Laptopu gönderdim ışık sızmasından dolayı. Değişim raporu talep ettim, muhtemelen rapor birkaç güne çıkar. Stok olursa değişim işlemi gerçekleştireceğim. Satıcı da bıktı benden, stok bitti gösterecek az kaldı 😄
Hocam aynı satıcıya 3 defa iade mi yaptınız? :) Işık sızmasının ekran görüntüsünü aldınız mı acaba? Paylaşmanız mümkün mü? Ben de yeni aldım,ışık sızması yüzünden iade yoluna mı gitsem kararsız kaldım.

Üçünün içinden en fazla olanı böyleydi.

IMG_20210516_092042.png
Hocam aynı satıcıya 3 defa iade mi yaptınız? :) Işık sızmasının ekran görüntüsünü aldınız mı acaba? Paylaşmanız mümkün mü? Ben de yeni aldım,ışık sızması yüzünden iade yoluna mı gitsem kararsız kaldım.
Evet hocam aynı satıcı. Bir önceki model Alpha 15'te de YouTube incelemesinde aynı durum var. Sanırım bu kasaların kronik problemi. Servisten beni aradıklarında söyledikleri şey şu oldu;

"Bezel ekrana baskı yapıyor, bu durum ondan kaynaklanıyor. Çerçeve sağlam olması için iyi yapıştırılması gerekiyor, paneli de değiştirsek yine aynı şekilde yapıştırılacağı için çok bir şey değişmiyor. Zamanla yapışkan kendini biraz bırakarak bezelin yaptığı baskıyı azaltıyor dolayısıyla bu ışık sızmalarında azalma oluyor. Dilerseniz bezeli sökelim, ışık sızması kalmadığını göreceksiniz"

Bana söyledikleri aynen buydu hocam.
Flood için üzgünüm, sizde durum nedir hocam. Mümkünse karanlık bir ortamda test edip atar mısınız?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, bir sorunum var. PC'yi TV'ye kablosuz olarak bağlıyorum. 2-3 dakika sorunsuz kullanıyorum, daha sonra ekran donuyor. Bilgisayar ekranında problem yok, TV ekranı donuyor. Fare imleci hareket ediyor ama TV de görüntü sanki ekran görüntüsü almışım gibi kalıyor. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Not: HDMI ile bağlantıda problem yaşanmıyor.
Ekran kartı driveri güncel.

Son düzenleme:
Merhaba

Bende 1 hafta kadar öncesinde MSİ Alpha 17 aldım kullanım olarak gayet memnunum ancak evet ekranda ışık sızması mevcut ama çok fazla göze batmıyor. Karanlık ekranda belli oluyor ama genel olarak gözükmüyor. Bu konuyu baya bir araştırdım ancak genel olarak ışık sızması ile ilgili bir kronik sorun mevcut olduğundan dolayı garantiye göndermeyi düşünmüyorum. İlerleyen zamanlarda problem yaratacak duruma gelirse ancak o zaman garantiye veririm. Onun haricinde laptoptan gayet memnunum alacak olan var ise tavsiye ederim

Merhaba

Bende 1 hafta kadar öncesinde MSİ Alpha 17 aldım kullanım olarak gayet memnunum ancak evet ekranda ışık sızması mevcut ama çok fazla göze batmıyor. Karanlık ekranda belli oluyor ama genel olarak gözükmüyor. Bu konuyu baya bir araştırdım ancak genel olarak ışık sızması ile ilgili bir kronik sorun mevcut olduğundan dolayı garantiye göndermeyi düşünmüyorum. İlerleyen zamanlarda problem yaratacak duruma gelirse ancak o zaman garantiye veririm. Onun haricinde laptoptan gayet memnunum alacak olan var ise tavsiye ederim
Bende de alpha 15 var hocam degerleriniz nedir oyunlarda

Merhaba

Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanın. Sizi rahatsız etmiyorsa değiştirmeyi düşünmeyin bence de. Ha içime sinmedi iade edeceğim derseniz orasını bilemem.

Geri
Yukarı