MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR alınır mı?

Hocam ben gpu driver güncel başka ne etki eder performansa driver olarak biraz yordum sizi ama:(
Estağfurullah hocam, bütün sürücüleri kontrol edin, ekran kartı sürücüsünü 21.5.1 Optional sürümüne güncelleyerek kontrol sağlayın. Radeon ayarlarını yapılandırın, Dragon Cennet üzerinden Extreme Performance modunu seçin, Game Mode açık hale getirin, pil simgesine tıklayıp yüksek performans moduna alın. Bir süre oynadıktan sonra sıcaklık değerlerini kontrol edin. Kurmuşsunuzdur ama hatırlatayım chipset driver kurmadıysanız onu da kurun.

Hocam tekrardan çekmeye çalıştım. Tamamen karanlık odada çekince yanıltıyor diye,hafif ışıklı ortamda çektim. En yakın bu üçü,benim gözümün gördüğü. Bir de üst kapağı hareket ettirdikçe sızmalar yer değiştiriyor anlık..Şimdi farkettim..Bırakınca eski haline dönüyor. Bu da iyiymiş :)
Hocam bende de neredeyse aynı şekilde. Tüm Alphalarda yakın genellikle böyle oluyor zaten. Güle güle kullanın.

@AGO Hocam 3 bölgede belirgin ve fazla duruyor. Sol alt, sağ alt ve üst. Ortada gördüğünüz parlama IPS Glow gibi duruyor, biraz açıyı değiştirerek bakın, kayboluyorsa IPS Glowdur. Işık sızması bu kadar olmamalı çünkü.

Şunu dener misiniz? Paneli sol köşesinden açın, ışık sızması ne durumda bakın. Bir de sağ köşeden tutarak açın, aynı mı değişiklik var mı diye bakın. Paneli açınca normal kullanım açısından biraz fazla açarak dediğim işlemin tersini yapın(Normalde kullandığınız açıya ayarlayın, bunu yaparken yine hafif sol ve hafif sağ taraftan kendinize doğru paneli çekin). Bu işlemi yavaş yavaş gözlemleyerek yapın. Panel kasılırken ışık sızması her yana yayılıyor gibi olacak, ona aldırış etmeyin. Tüm bu durumları karşılaştırıp attığınız resimdekine oranla değişim var mı, burada paylaşın.

Edit: Kullanımda sorun yoktu hocam esasında. Gece film izlerken dikkat ederseniz göze çarpacak, diğer türlü rahatsız etmeyecek seviyedeydi. Çerçevenin baskı uyguladığı kesin, üç üründe de panelin konumuna göre ışık sızması şiddeti biraz değişiyordu çünkü. Üst çerçevedeki pek yer değiştirmemişti onu söylemekte fayda var.

Edit2: 3 ürün gönderdim, dördüncüyü alacağım. @Ryukly hocam böyle bir konuda tecrübe sahibi olmak istemezdim ama ne yapalım, kader.

Eki Görüntüle 1026671
Not: Yeni gelecek üründe çok aşırı olmadıkça gönderir miyim? Sanmıyorum.
Hocam evet ortalarda sızma yok normalde,o kamerayla alakalı,yanıltıcı. Dediğinizi yaptım,paneli sol ve sağ köşelerinden açınca kenarlardaki sızmalar çok artıyor ve orta bölge de siyahlığını kaybediyor,oralara kadar yayılıyor. Öyle de kalıyor, daha fazla açı verip,kendimize çekince, aşırı artan sızmalar kayboluyor,kenarlar ve orta bölge eski haline geliyor. Herhangi bir iyileşme olmadı, daha kötüleşip eski haline geldi yani. Tam tepemdeki 8 ampüllü avizeyi açtım,sol alttaki sızma hala görünüyordu. Sol alt, sağ üst, alt orta, üst orta 2 tane bunlar rahatsız edici, diğerleri küçük..Sol alt baya derin anlaşılan..GL75'te de sol alt ve üstte vardı ama bunun 3'te 1'i kadardı yani..GL75'in ekranı kabul edilebilir seviyedeydi.
WhatsApp Image 2021-05-16 at 23.50.21.jpeg
Bu ortada görülen beyazlık,bu sefer gözle de görülüyordu yani. Sağ ve sol elle hafif çekildikten sonra eski halini alıyor ama. Ben sizin şu an değişime göndereceğiniz notebook'u kullanırdım seve seve :) Arada çok fark var ya. Fotosunu atmıştınız.

Hocam evet ortalarda sızma yok normalde,o kamerayla alakalı,yanıltıcı. Dediğinizi yaptım,paneli sol ve sağ köşelerinden açınca kenarlardaki sızmalar çok artıyor ve orta bölge de siyahlığını kaybediyor,oralara kadar yayılıyor. Öyle de kalıyor, daha fazla açı verip,kendimize çekince, aşırı artan sızmalar kayboluyor,kenarlar ve orta bölge eski haline geliyor. Herhangi bir iyileşme olmadı, daha kötüleşip eski haline geldi yani. Tam tepemdeki 8 ampüllü avizeyi açtım,sol alttaki sızma hala görünüyordu. Sol alt, sağ üst, alt orta, üst orta 2 tane bunlar rahatsız edici, diğerleri küçük..Sol alt baya derin anlaşılan..GL75'te de sol alt ve üstte vardı ama bunun 3'te 1'i kadardı yani..GL75'in ekranı kabul edilebilir seviyedeydi.
Eki Görüntüle 1026780
Bu ortada görülen beyazlık,bu sefer gözle de görülüyordu yani. Sağ ve sol elle hafif çekildikten sonra eski halini alıyor ama. Ben sizin şu an değişime göndereceğiniz notebook'u kullanırdım seve seve :) Arada çok fark var ya. Fotosunu atmıştınız.
Hocam ışıkta da o denli belli oluyorsa değişim yolunu seçebilirsiniz. Bende ışıklı ortamda çok az belli oluyordu, takıntılı olduğum için bir zaman sonra oyun oynarken de varmış gibi hissetmeye başladım. Attığınız son resimde üstteki kısım alttan daha belirgin duruyor. Muhtemelen panelin arkasındaki kapak yapısı çerçeve ile birleşince ekrana baskı yapıyor. Kapağın tasarımında hata yapmış olabilirler, çünkü eski yeni 15.6/17.3 hepsinde benzer olay var. Ha diyeceksiniz ki benzer olay var, neden sürekli değiştirdiniz. Takıntımdan dolayı şansımı zorluyorum doğrusu.

Son düzenleme:
Hocam ışıkta da o denli belli oluyorsa değişim yolunu seçebilirsiniz. Bende ışıklı ortamda çok az belli oluyordu, takıntılı olduğum için bir zaman sonra oyun oynarken de varmış gibi hissetmeye başladım. Attığınız son resimde üstteki kısım alttan daha belirgin duruyor. Muhtemelen panelin arkasındaki kapak yapısı çerçeve ile birleşince ekrana baskı yapıyor. Kapağın tasarımında hata yapmış olabilirler, çünkü eski yeni 15.6/17.3 hepsinde benzer olay var. Ha diyeceksiniz ki benzer olay var, neden sürekli değiştirdiniz. Takıntımdan dolayı şansımı zorluyorum doğrusu.
Hocam ışıktı da belli oluyor maalesef ya..Değişime vereyim ben bunu. 25-26 Mayıs'a kadar halletmek lazım. Merkür retrosu başlayacak ay sonu. Haziran 20'sine kadar elektronik cihaz almanızı tavsiye etmem..Bunu ayrı bir konu olarak konuşuruz.

Tasarım hatası var,çerçeve incelince işler değişti tabi..Ben GL75'i verip Alpha 17 aldığım için asla pişman diilim. Değişim olursa inşallah yeni gelenle devam ederim yani..Şu sol taraftaki bu kadar baskın olmasa yine kullanırdım. Hocam değişim talep ederken izlemem gereken belirli bir yol var mı? Hızlanması açısından yani. Hepsiburada'da sepetist satıcısından almıştım ben..Değişim yok,iade seçeneği var mesela sadece. Bu arada onay aldıktan sonra servispoint'e kendim de götürebilirim 30-40 dk içinde

@AGO Hocam satıcı değişim sağlar mı bilmiyorum, doğrusu sanmıyorum. Kendi izlediğim yol şöyle; Ürünü Servis Point'e gönderiyorum, onlar onay alıyor globalden, ardından rapor düzenleyip mail yoluyla atıyorlar. O maili satıcıya da ayrıca iletip Hepsiburada müşteri hizmetlerinden(Whatsapp) değişim istediğime dair talepte bulunup raporu ve faturayı atıyorum. Hepsiburada iade talebi olarak açıyor ancak açıklama kısmında değişim talep edildiği yazıyor. Buraya kadar genelde kısa sürer. Bundan sonrası satıcıya bağlı. O satıcıda stokta yoksa iade alalım falan diyebilir. Stokta varsa da yok diyen oluyor gerçi, site üzerinden satışa devam ediyorsa sorun olmaz.

Not: Daha önce de MSI ürünleri kullandığınızı, memnun kaldığınızı, önceki cihazınızda ışık sızmasının kabul edilebilir seviyede olduğunu, bu üründe çok ışıklı ortamda bile rahatça belli olduğunu belirtin. Tatlı dilin işe yaradığını düşünüyorum.

Edit: Cihaz rapor düzenlenince serviste kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı