MSI Alpha 17 A4DEK-025XTR vs Lenovo 82B100AATX

Model olarak konuşuyorum zaten hocam.Alpha 17 için bu fiyat yüksek değmiyor 17inç almanın mantığı ekran değil mi zaten 5 yıl önceki laptop ekranı gibi bir ekran için 13k vermek mantıklı değil.
O zaman adam gidip alpha 15 alsın sadece 8gb ram taksın 10 kat daha mantıklı olur parasıda cebinde kalır.
Ekranı kalitesizse kalitesiz savunmanın anlamı yok.
Ben ekran kaliteli demedim. Ekran kalitesinden "Malzemeye" girmenize ve ordan monster ekran 10 numara demenize laf söyledim. Fiyat değmediğini zaten ben de söyledim hocam legion almasını.

Ben ekran kaliteli demedim. Ekran kalitesinden "Malzemeye" girmenize ve ordan monster ekran 10 numara demenize laf söyledim. Fiyat değmediğini zaten ben de söyledim hocam legion almasını.
Ekran malzeme değil mi hocam ? En önemlisi hatta. Hayır genelde monster malzeme kalitesine laf atılır diye örnek olsun diye söyledim. 13k laptop içine o ekranı koymak malzeme kalitesinden kısmaktır bunun başka bir açıklaması yok zaten diğer özellikleri çok iyi ama fiyatı ve ekran özelliği ( ekran kartı tercih meselesi) dezavantaj. Yinede Alpha 15 kötü ekranda olsa indirimli fiyattan alınabilir.
Aynen Legion daha doğru tercih olur hocam.

Herkese merhabalar. Yalnız şu detayı gözden kaçırmayın @SoruBükücü Evkur'un sitesindeki cihaz, Ryzen7 4800h değil. Sanırım bir tık daha az performanslı alt versiyonu. Ben de alma niyetindeydim cihazı yoksa. Lenovo forumundan mart sonu nisan başında az da olsa 2020 Legion 5 stoğu gelebileceği cevabını aldım. Aklınızda bulunsun. Ben takipteyim sürekli. Lenovo Legion 5 gelmezse ve stok kalırsa MSI Alpha 17 alabilirim.

R7 4800h yazıyor ya kardeşim nasıl bir tık alt versyonu oluyor.😂😂
Arkadaşlar bilmiyorsanız bari milleti yanlış yönlendirmeyin araştırmasam inancam.

Hocam siz yanlış anladınız arkadaşı, 2 farklı yorumu var birleştirince farklı yere çekilebiliyor. 1.sinde dedi ki Lenovoda iyidir MSI malzeme kalitesi ezer geçer modunu bırakın komik oluyorsunuz ki bi yere kadar haklı; 2. yorumda ise benim yaşadığım ve cihazı beğenmeme sebebim olan ekran kalitesi ile alakalı dandik Monster'da bile %30 parlaklıkta mis gibi ekran varken sizin cihazda olmaması saçma illa bir ayar vardır siz ayarlamamışsınızdır. Yoksa arkadaş kesinlikle MSI<=Monster demedi

Ekran malzeme değil mi hocam ? En önemlisi hatta. Hayır genelde monster malzeme kalitesine laf atılır diye örnek olsun diye söyledim. 13k laptop içine o ekranı koymak malzeme kalitesinden kısmaktır bunun başka bir açıklaması yok zaten diğer özellikleri çok iyi ama fiyatı ve ekran özelliği ( ekran kartı tercih meselesi) dezavantaj. Yinede Alpha 15 kötü ekranda olsa indirimli fiyattan alınabilir.
Aynen Legion daha doğru tercih olur hocam.
Tabii ki malzeme hocam ben orda genel olarak monster daha iyi dediğinizi anlamışım kusura bakmayın :)

Arkadaşlar bilmiyorsanız bari milleti yanlış yönlendirmeyin araştırmasam inancam.
Bu sitede her yerde 4800 yazıyor H yok , yada ben göremedim

Bir anlık dalgınlıkla yazmış bulundum. Üzgünüm. Hatamı anladım. Yoksa AMD Ryzen 7 4800H ve Lenovo Legion 5 ile ilgili hangi versiyonu kaç W ekran kartı barındırıyor orasına kadar araştırdım. Evkur'un başlığı yanılttı beni. Kusura bakmayın. 😅😂 Yani bilgimi sizlerle kıyaslamam orası ayrı. Sizler çok daha tecrübelisiniz.

Peki hiçbir yerde stok yokken Evkur'da olması sizde şüphe uyandırıyor mu? Bu bilgisayar ile ilgili bir soru işaretim olmalı mı sizce?
Ben de bir anlık dalgınlıkla düştüm işte. 2.9 Ghz TurboBoost 4.2Ghz görünce uyandım. 😅

Geri
Yukarı