MSI Alpha 17 A4DEX-025XTR vs Monster Tulpar v20.3

Tulparda ekran kartı rtx 3060 ve işlemci i7 10750h
Alpha'da ise ekran kartı rx5600m ve işlemci Ryzen 7 4800h
Bunlardan yola çıkarak performans olarak monster daha iyi olmaz mı ?
(tabi soğutma, malzeme kalitesi dersek msi)
Daha iyi olur evet ama Monster almanızı önermem sonra servis köşelerinde sürünürsünüz.

MSI Alpha avantajları:

Kasa kalitesi, klavye kalitesi, panel kalitesi, işlemci üstünlüğü, serin çalışması, aksi bir şey olmazsa uzun ömürlülük ve kronik sorunu olmaması.

Dezavantajı:

5600M<3060

Monster T7 V20.3 avantajı:

RTX 3060.

Dezavantajları:

Kalitesiz ve kronik sorunlu kasa, dandik klavye, kalitesiz ve yine kronik sorunlu panel, yazılımsal crashler, anakart problemleri, güçsüz işlemci (4800h'a göre).

Panel kalitesinden kastım çözünürlük veya Hz değeri değil. Gözümle gördüm. FHD L5 paneli QHD Monster panelinden daha güzel görünüyor ve daha az sorun çıkartıyor (Abra kasa).

MSI Alpha avantajları:

Kasa kalitesi, klavye kalitesi, panel kalitesi, işlemci üstünlüğü, serin çalışması, aksi bir şey olmazsa uzun ömürlülük ve kronik sorunu olmaması.

Dezavantajı:

5600M<3060

Monster T7 V20.3 avantajı:

RTX 3060.

Dezavantajları:

Kalitesiz ve kronik sorunlu kasa, dandik klavye, kalitesiz ve yine kronik sorunlu panel, yazılımsal crashler, anakart problemleri, güçsüz işlemci (4800h'a göre).

Panel kalitesinden kastım çözünürlük veya Hz değeri değil. Gözümle gördüm. FHD L5 paneli QHD Monster panelinden daha güzel görünüyor ve daha az sorun çıkartıyor (Abra kasa).
teşekkür ederim

Geri
Yukarı