MSI Alpha 17 alınır mı?

Tamamdır hocam yukarıdaki yoruma da size de teşekkür ederim, dediğim gibi tekrar olursa teknik servise danisicam. Gelişmeleri yazarım buraya.
Evet, tekrar oldu. Hocam gerçekten çok garip. Pixelli ekranı gördükten sonra oyun donuyor, ama hala çalışıyor. Sol tık yaptığımda atak animasyonunun sesini falan duyabiliyorum ama görüntü donuk, alt tab atıp bilgisayarda açık olan oyun dışında her şeyi sıkıntısız kullanıyorum. Pazartesi arayacağım teknik servisi.
Dragon Center ve MSI App Player ayarlarını değiştirin. Özellikle Dragon Center özel modlarıyla oyunları optimize ediyor.
Ve güncelleyin MSI'ın bu 2 uygulamasını hatta modunu değiştirin ya da kapatıp da deneyin. Oyunu hızlandırma programı süper agresif modları görüntüyü etkiler.
-Sürücüyü AMD'nin sitesinden güncel olanı kurduktan sonra sanal gerçeklik, gölgeleme ve resim netleştirme gibi efektleri, özellikleri de açıksa kapatmayı deneyin. Bir de BIOS'ta varsa virtual x, antivirus protection gibi oyunda kullanmadığınız özelliklerini kapatıp deneyin hem çok rahatlar anakart, harici ekran kartı ve işlemci + dahili ekran kartı. Oyunu dahili ekran kartı mı açıyor ona da bir bakın. Radeon ayarlarında film modu ya da pil gücü tasarrufu var mı? Varsa açık mı, onlara da bakın.

Evet kuantum sanal sitesinden almış olduğum MSI Alpha 17 laptopum an itibarıyla elime ulaştı. İlk izlenim mükemmel ötesi çok karizmatik bir laptop kalın sanıyordum ama ince ve çok şık klavyesi çok rahat duruyor ekran inceliği de çok iyi rengi ayrı güzel kısacası tasarım 10/10 birazdan Win 10 kurup çalıştıracağım. @klolopski @Radeon RX 5500M
Aldığınızda içteki siyah kutunun açılış yerinde kontrol bandı var mıydı? Ben de teknoraks'dan aldım yeni geldi ve dıştaki bantta MSI yerine IISI yazıyor ve içte de bant yapıştırılı değildi içime şüphe düştü. Msı sitesinden garanti sitesine ürün kaydı yaptık sorun gözükmüyor ama ürünün açık olması sorun yaratır mı bilemedim.

Aldığınızda içteki siyah kutunun açılış yerinde kontrol bandı var mıydı? Ben de Teknoraks'dan aldım yeni geldi ve dıştaki bantta MSI yerine ıısı yazıyor ve içte de bant yapıştırılı değildi içime şüphe düştü. MSI sitesinden garanti sitesine ürün kaydı yaptık sorun gözükmüyor ama ürünün açık olması sorun yaratır mı bilemedim.

Herkeste öyle geliyor hocam, rahat olun. Hayırlı olsun.

Herkeste öyle geliyor hocam, rahat olun. Hayırlı olsun.
Çok sağ olun. Bir de başka bir başlıkta kurulum yaparken bir konuya dikkat edilmesi gerektiğini yazdığınızı hatırlıyorum ama tekrar bulamadım. Kurulum esnasında dikkat etmem gereken bir şey var mı ve içinde yüklü gelen driverları mı kurmalıyım, silip hepsini tek tek mi yüklemeliyim hangisi daha sorunsuz olur? Ve son olarak Windows 10 pro ve ya home hangi sürüm kurulması gerektiğine dair bu modele bir bilgi göremedim sitesinde, fark eder mi?

Çok sağ olun. Bir de başka bir başlıkta kurulum yaparken bir konuya dikkat edilmesi gerektiğini yazdığınızı hatırlıyorum ama tekrar bulamadım. Kurulum esnasında dikkat etmem gereken bir şey var mı ve içinde yüklü gelen driverları mı kurmalıyım, silip hepsini tek tek mi yüklemeliyim hangisi daha sorunsuz olur? Ve son olarak Windows 10 Pro veya Home hangi sürüm kurulması gerektiğine dair bu modele bir bilgi göremedim sitesinde, fark eder mi?

Windows 10 hangi sürüm olduğu fark etmez, içindeki gelen driverlar eskidir muhtemelen. Sitesinden teker teker yükleyip kurun derim. Dikkat etmeniz gereken nokta ekran kartı Driver'ını WHQL olarak yüklemeniz.

Gibi değil hocam direkt memnunum, hatta çok ekleyebiliriz:D.
Selamlar, ben de bu notebook u almayı düşünüyorum. Oyun olarak genelde csgo pubg oynuyorum rekabetçi olarak, hikaye olarak da birkaç tane yüksek grafikli oyun alırım büyük olasılıkla. Onun dışında vs 2019 falan kullanıyorum. Sizce genel olarak kalitesi nasıl (kasa, sıcaklık değerleri, ekran kalitesi, ışık sızması var mı yok mu vs. Bir de şuan 13.2k gösteriliyor sizce değer mi bu paraya? (bu arada önceki yazılarınızı okudum çok yardımcı oldunuz teşekkürler)

Selamlar, ben de bu notebook u almayı düşünüyorum. Oyun olarak genelde CS:GO PUBG oynuyorum rekabetçi olarak, hikaye olarak da birkaç tane yüksek grafikli oyun alırım büyük olasılıkla. Onun dışında vs 2019 falan kullanıyorum. Sizce genel olarak kalitesi nasıl (kasa, sıcaklık değerleri, ekran kalitesi, ışık sızması var mı yok mu vs. Bir de şu an 13.2K gösteriliyor sizce değer mi bu paraya? (bu arada önceki yazılarınızı okudum çok yardımcı oldunuz teşekkürler)

Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim. Doğrudan kasa kalitesine giriyorum hocam. Üst kapak metal, klavye etrafı alüminyum hisli sert plastik. Alt kapak siyah sert plastik. Kasa kesinlikle çok kaliteli hissettiriyor. Ekran kalitesi maalesefki kötü, renk gamutu düşük. Eğer renk gamutu düşük bir laptoptan geçecekseniz alınabilir. Öbür türlü doğrudan başka bir laptopa yönelin. FreeSync Premium ve 144Hz artılarından. Işık sızması bende çıktı ama azdı, zaten her IPS panel laptopta çıkıyor artık. Marka farkrtmiyor. Soğutma konusunda AMD serinliği ve MSI soğutması etkisini gösteriyor. Gayet serin çalışıyor. Fiyat olarak da tam sınırda diyebilirim. Biraz daha yüksek fiyata çıkarsa almayın. Başka bir sorunuz varsa cevaplayabilirim hocam:)

Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim. Doğrudan kasa kalitesine giriyorum hocam. Üst kapak metal, klavye etrafı alüminyum hisli sert plastik. Alt kapak siyah sert plastik. Kasa kesinlikle çok kaliteli hissettiriyor. Ekran kalitesi maalesefki kötü, renk gamutu düşük. Eğer renk gamutu düşük bir laptoptan geçecekseniz alınabilir. Öbür türlü doğrudan başka bir laptopa yönelin. FreeSync Premium ve 144Hz artılarından. Işık sızması bende çıktı ama azdı, zaten her IPS panel laptopta çıkıyor artık. Marka farkrtmiyor. Soğutma konusunda AMD serinliği ve MSI soğutması etkisini gösteriyor. Gayet serin çalışıyor. Fiyat olarak da tam sınırda diyebilirim. Biraz daha yüksek fiyata çıkarsa almayın. Başka bir sorunuz varsa cevaplayabilirim hocam:)

Çok teşekkürler :) Bu renk gamutu mevzusu oyunlarda ve film dizide kendini çok hissettiriyor mu? Yani öyle grafik tasarım falan yapmıyorum sadece bunlarda iyi ise yeterli benim için

Yeni konular

Geri
Yukarı