MSI Alpha 17 laptopta işlemcinin 95 derecede kalması sorun oluşturur mu?

Undervolt bir çözüm olabilir diye düşünüyorum. 2-3 FPS kaybedersin amamin 7 derece kazanırsın. Dene bence.

Dediğim gibi undervolt gençleşmek sayılır. :)
Hocam Throttlestop programı AMD işlemcileri desteklemiyor. Önceki laptopumda yapıyordum işe de yarıyordu.

20 yıldır laptop kullanıyorum sicakliklar gayet normal kardesim baskasini dinlemene gerek yok agzi olan konusuyor bu forumda.

Mesajları gülerek okudum 10 dakikadır. Yanlış bilgi verenler, doğru bilgi verenlerin mesajlarına beğenmedim ibaresi bırakmış. Görmeyeli işlemciler dayanaksız, hemen bozulan, sıcağa gelemeyen bir donanım haline gelmişte haberimiz yok :).

50 %50 ayrılmış durumda.
O ayrılanlara kaynak sorarsanız cevabın “oturma organlarından” geldiğini görürsünüz. Doğrudan AMD Community sayfasında yetkili birisinin yazısını paylaştım, gereken cevap orada yazıyor .

Yangın çıkarmaya mı meyillisin hocam? Sıcaklıklar hiç normal görünmüyor bende Monster olmasına ragmen bu kadar sıcaklık görmedim.

Konu eskiymiş kbyın.

Gayet doğal dereceler. Yüksek güç tüketiyor zaten işlemci. O watt değerlerinde ortalama bir laptop bu derecelerde çalışır. Thorttle yemediği sürece konu sahibi kafaya takacak bir şey yok.

O ayrılanlara kaynak sorarsanız cevabın “oturma organlarından” geldiğini görürsünüz. Doğrudan AMD Community sayfasında yetkili birisinin yazısını paylaştım, gereken cevap orada yazıyor .
Hocam orada Ryzen 7000 serisi hakkında bilgi verilmiş benimki 5600h aynı şeyler benim işlemcim için de geçerli midir?

Hocam orada Ryzen 7000 serisi hakkında bilgi verilmiş benimki 5600h aynı şeyler benim işlemcim için de geçerli midir?
"In fact, this is the same design target we’ve had for a number of product generations, but it has not been until the Ryzen 7000 series that the platform has had access to a level of socket power that makes 95 C"

Yani diyor ki "açıkçası, bu bir kaç jenerasyondur hedefimizdi ancak 7000 serisinden önce güç tüketimi 95 dereceye ulaşacak kadar yüksek olmuyordu.".

Yeni konular

Geri
Yukarı