MSI Alpha 17 laptopta MSI Center açılmıyor

irexile

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık bir hafta önce MSI marka bir dizüstü bilgisayar satın aldım. Satıcı bilgisayarın gerekli kurulumlarını yapacağını söylemişti ancak ürün elime ulaştığında hiçbir kurulumu yapılmamıştı.

Satıcı ile konuştum ürünü geri gönderebileceğimi söyledi ama gerek duymadım fazla zorlayıcı bir şey gibi gelmedi ve kendim kurmaya. Aslında pek bir şey de yapmadım flash belleğe Windows'u yazdım oradan bilgisayara kurdum. Windows'u kurduktan sonra ise ekran kartı sürücüleri vb. gerekli ayarları yaptım. Ama BIOS ayarları falan onlara hiç dokunmadım dediğim gibi direkt olarak Windows'u kurdum.

İşte olayın karışmaya başladığı yer de burası şimdi bilgisayarı sorunsuz kurduğumu düşünerek gerekli MSI yazılımlarını indirmeye başladım. Aldığım bilgisayar MSI Center uyumlu Dragon Center bunu biliyorum o yüzden MSI Center'i indirdim ama uygulamayı çalıştıramadım. Hata falan vermiyor uygulama hiç açılmıyor. Yerli yabancı bütün forumları araştırdım ancak sorunuma bir türlü çözüm bulamadım. MSI destek hattına bilet yolladım ancak onlarda cevap vermedi. MSI Center olmadan da işime yarayabilecek basit ayarları yapamıyorum. Son olarak ise bilgisayar sanki tam performansını yansıtamıyor gibi geliyor şu ana kadar hiçbir oyunda aşırı FPS düşüklüğü yaşamadım ancak en basit oyunlarda bile vermesi gereken değerlerin altında değerlerle karşılaştım. Sorum şu acaba ben yapmam gereken bir kurulum ayarını falan mı atladım MSI Center o yüzden mi açılmıyor ve bilgisayar o yüzden mi tam performansını yansıtamıyor? Sorumu dikkate alıp cevaplayan olursa şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarın linkini aşağıya bırakıyorum.

Sorduğunuz soruyla alakasız ama ne kadara aldınız bu laptopu?

Satıcısı Amazondu herhalde bu kadar kolay iade kabul ettiğine göre. Amazon driver kurulumu gibi işlerle uğraşmaz. Driver yüklemesi için kutunun açılmış olması gerekiyor, kutusu açılmış bir ürünü almanızı da önermem daha önce kullanılmış iade ürünü, teşhir ürün, yenilenmiş ürün bile satabilirler.

FreeDOS laptop, içi tabi ki boş olacak.
MSI Center düzgün değil. MSI Dragon Center indirmeyi deneyin. Aynı işleri yapıyorlar, grafikleri dışında farkları yok. Dragon Center için 2.0.98.00 sürümü en düzgün çalışanı. Diğer üst versiyonlar problemli.

Satıcısı Amazondu herhalde bu kadar kolay iade kabul ettiğine göre. Amazon driver kurulumu gibi işlerle uğraşmaz. Driver yüklemesi için kutunun açılmış olması gerekiyor, kutusu açılmış bir ürünü almanızı da önermem daha önce kullanılmış iade ürünü, teşhir ürün, yenilenmiş ürün bile satabilirler.
Hayır satıcısı amazon değildi ürünün linkini daha önceden kaydettiğim için direk onu attım kusura bakmayın. Ürünü Gittigidiyor'da bir teknoloji mağazasından satın aldım. Dediğim gibi ürünün kurulumunu yapacaklarını söylemişlerdi ama elime ulaştığında hiçbir kurulumu yapılmamıştı. Yoğunluktan unuttuklarını söylediler dilersem ürünü geri gönderebileceğimi tüm kurulumları yapıldıktan sonra tekrar bana göndereceklerini söylediler. Ancak zamanım olmadığı için kurulumları kendim yapabileceğimi düşündüm ve söylediğim şekilde kurulum işlemlerini tamamladım. Son olarak bilgisayarı 23.000₺ ye almıştım

Hayır satıcısı amazon değildi ürünün linkini daha önceden kaydettiğim için direk onu attım kusura bakmayın. Ürünü Gittigidiyor'da bir teknoloji mağazasından satın aldım. Dediğim gibi ürünün kurulumunu yapacaklarını söylemişlerdi ama elime ulaştığında hiçbir kurulumu yapılmamıştı. Yoğunluktan unuttuklarını söylediler dilersem ürünü geri gönderebileceğimi tüm kurulumları yapıldıktan sonra tekrar bana göndereceklerini söylediler. Ancak zamanım olmadığı için kurulumları kendim yapabileceğimi düşündüm ve söylediğim şekilde kurulum işlemlerini tamamladım. Son olarak bilgisayarı 23.000₺ ye almıştım

Keşke laptopu almadan önce forumda konu açsaydınız, o fiyata 130w RTX 3060'lı 2K panelli Lenovo Legion vardı.

FreeDOS laptop, içi tabi ki boş olacak.
MSI Center düzgün değil. MSI Dragon Center indirmeyi deneyin. Aynı işleri yapıyorlar, grafikleri dışında farkları yok. Dragon Center için 2.0.98.00 sürümü en düzgün çalışanı. Diğer üst versiyonlar problemli.
Dragon Center'ıda denedim ancak bilgisayar msi center ile uyumlu olduğu için şöyle bi hata veriyor

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    236,9 KB · Görüntüleme: 22
Keşke laptopu almadan önce forumda konu açsaydınız, o fiyata 130w RTX 3060'lı 2K panelli Lenovo Legion vardı.
Haklısınız ben de arkadaşlarımdan tavsiye almıştım MSI kullanan birkaç arkadaşım bu bilgisayarı almamı hiç sorun yaşamayacağımı söylemişlerdi. Ben de elimdeki seçenekleri değerlendirerek bu bilgisayarı almaya karar vermiştim.
Microsoft Store'den indirip kurmayı dener misiniz?
MSI Center'ı Microsoft Store'dan indirip kurmuştum ilk başta. Dragon Center zaten yok bildiğim kadarıyla.

Son düzenleme:
Haklısınız ben de arkadaşlarımdan tavsiye almıştım MSI kullanan birkaç arkadaşım bu bilgisayarı almamı hiç sorun yaşamayacağımı söylemişlerdi. Ben de elimdeki seçenekleri değerlendirerek bu bilgisayarı almaya karar vermiştim.

MSI Center'ı Microsoft Store'dan indirip kurmuştum ilk başta. Dragon Center zaten yok bildiğim kadarıyla.
Sorunun çözümünü bilmiyorum maalesef, müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Aslında iade edebilirseniz iade etseniz daha iyi olurdu. İade kabul etmezlerse de sağlık olsun o kadar da kötü bir cihaz değil.

Sorunun çözümünü bilmiyorum maalesef, müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Aslında iade edebilirseniz iade etseniz daha iyi olurdu. İade kabul etmezlerse de sağlık olsun o kadar da kötü bir cihaz değil.
İadeyi de düşündüm ancak aldığım fiyattan iade alacaklarını söylediler ürünün güncel fiyatı 26.000₺ civarında yani 3.000₺ gibi bir zararım olacak. O zaman da ya fiyatların tekrar düşmesini bekleyeceğim ya da biraz daha para ekleyeceğim. O da çok zahmetli geldi bana.
Anladığım kadarıyla aynı sorunu yaşayan farklı MSI modellerini sahip arkadaşlarda var o yüzden sorunun cihazdan kaynaklandığını düşünmüyorum. Umarım çözümünü bulabilirim yoksa söylediğiniz gibi o kadar kötü bir cihaz değil.
İlginiz için ayrıca Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı