MSI Alpha15 A3DD işlemci ısınıyor

Doa ürünler değişim veya iade ürünlerinin bozuk parçalarının değiştirilerek satılmasıdır. O yüzden eski bir laptop almışsınız:(
aldığım ürünün doa dışında satışını bulamadım e bide uygun fiyat kovaladım İnşaallah sorun çıkartmaz. Açıkçası içimde sürekli bir endişe yok değil.😔

Ya kusura bakma çok soru sordum ama şu AMD Radeon Software uygulamasında ekran kartı olarak bunu göstermesi bana garip geliyor sende de aynı mı? Bir deacaba ısınma problemi de BIOS güncellemesiyle hallolur mu?

Evet bende de aynı. BIOS güncellemeleri sistemi daha stabil hale sokar. BIOS güncellersen düzelebilir belki ama ısınmanın temel sorunu macun yenilemesi ve fan temizliğidir. Kendin yapmayı bilmiyorsan servispointe gönderebilirsin, üstelik BIOS'u da güncellerler.

Evet bende de aynı. BIOS güncellemeleri sistemi daha stabil hale sokar. BIOS güncellersen düzelebilir belki ama ısınmanın temel sorunu macun yenilemesi ve fan temizliğidir. Kendin yapmayı bilmiyorsan servispointe gönderebilirsin, üstelik BIOS'u da güncellerler.
teknik servisi aradım bi kargo kodu gönderdi mng kargo ile servispointe yollayacağım birazdan bi kağıda da bios güncellemesi ve termal macun yenilemelerini driverlar doğru mu diye kontrol etmelerini istediğimi yazıp koydum. İnşaallah çözerler sorunumu. Teşekkür ederim

Teknik servisi aradım bir kargo kodu gönderdi MNG Kargo ile servispointe yollayacağım birazdan bir kağıda da BIOS güncellemesi ve termal macun yenilemelerini driverlar doğru mu diye kontrol etmelerini istediğimi yazıp koydum. İnşaallah çözerler sorunumu. Teşekkür ederim.

Bende yakın zamanda göndereceğim fan ve termal macun için. Cihazın fanı ilk açılışta anlık cızırtı çıkarıyor onu da hallettireceğim hocam. Servispoint deneyiminizi cihaz gelince benimle paylaşır mısınız rica etsem?

Bende yakın zamanda göndereceğim fan ve termal macun için. Cihazın fanı ilk açılışta anlık cızırtı çıkarıyor onu da hallettireceğim hocam. Servispoint deneyiminizi cihaz gelince benimle paylaşır mısınız rica etsem?
Tabii ki de sizle iletişimde kalalım.
Servispoint i aradım ve mailime bir kod yolladılar mng kargo ile ücretsiz gönderim yapılabilmesi ve adres için bu kodu mng kargoya söyledim ve yolladım laptopu tabii ki sarıp sarmaladıktan sonra. Salı günü kargoya verdim cuma günü ulaşmıştı ve beni aradı teknik servisteki adam bana laptop da ısınma problemine rastlamadım dedi nasıl olur filan diye bayağı şaşırdım biraz konuştuktan sonra pekala siz bios güncellemesi ve driverları siz baştan kurar mısınız dedim ve laptop u sıfırlayıp yeni işletim sistemi ve driverlarını kurup yolladılar. Laptop u açtım direkt ve kullanmaya başladım işlemci ısınması aynı şekilde dragon centerdan baktığım da sonra internetten biraz daha araştırınca güç ayarlarından ek güç ayarları gelişmiş güç ayarlarına tıkladıktan sonra işlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumunu %100 den %99 a indirdiğimde dragon center da ki işlemci sıcaklığı stabilleşti önceden boştayken 49-61 arası sürekli git gel yapıyordu çok hızlı bir şekilde değişip duruyordu %100 den %99 a çektiğim anda işlemci boştayken 39-44 arasında ama hızlı değişmiyor öncedensaniyede 2-3 kere değişiyordu şuan çok durağan bir şekilde. Servispoint ilgiliydi bikaç kere aradı telefonla bizzat teknisyen laptopumun başında iken isteklerimi sıkıntılarımı sordu ben şahsen çok memnun kaldım her ne kadar sıkıntımı kendim çözsem de :) Sizlere de ilgilendiğiniz için çok çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı