MSI Armor RX570 cızırtı sorunu

KrafteR boii

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar benim ekran kartım bu cızırtı sanki sarj aletini ilk önce telefonu çekip sonra şarj aletini alıp kulağa dayayınca bir ses vardır. Aynı ses o yani içinde elektrik kalınca ses yapar ya aynısı ses çekmeye denedim. Fanların sesi var Alt Tab atıyorum ses yok oyuna basıyorum. Ses başlıyor ne yapmam gerekir?

(Power Supply'den değil ses)

Muhtemelen kartınızda Coil Whine var. Herhangi bir zararı yok, çözümü de yok. Ekran kartının garantisi devam ediyorsa ve ses rahatsız edecek düzeydeyse garantiye yollayabilirsiniz, değişim yapabilirler.

Sanırım Coil Whine, iade veya değişim talep edebilirsiniz ancak servis kabul eder mi bilmem.
Coil Whine, ekran kartlarında kullanılan bazı indüktörlerin kalitesiz ya da yetersiz olmasından dolayı karta aşırı yük bindiğinde karttan gelen tıslama sesidir. GTX 970 serisine ait referans olmayan bazı modellerde bu sorun gözükmektedir. Öte yandan kasa kapağınız kapalı ve kasanız da monitörün hemen yanında değilse, kasadan gelen diğer seslerle birlikte sineye çekilebilecek bir sestir. Hatta bazı durumlarda fan sesleri Coil Whine'ı bastırır ve siz bu sesi fark etmezsiniz bile.

Deneyebilirsiniz, sıkıntı olmaz fakat sesin anakarttan geldiğini düşünmüyorum.

Bende öyle ama psikolojik takıntılıyım biraz bu konularda.
Sanırım Coil Whine, iade veya değişim talep edebilirsiniz ancak servis kabul eder mi bilmem.
diğer konulara göz attım fakat değişim yaparlar dediler

Geri
Yukarı