MSI Armor RX 580 cızırtı sorunu

sekect

Kilopat
Arkadaşlar MSI Armor 8GB OC RX 580 ekran kartım var, indirimdeyken almıştım. Boştayken fanları çalışmadığı için karttan bir ses gelmiyor. Fakat oyuna girdiğim zaman fanlar hızlandığında Zıııııızzzzzzz sesi geliyor. Coil Whine sorunu olabilir mi ? Yoksa fanlardan çıkan bir ses mi ? Aynı modeli kullananlar tecrübelerini de paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı kart var. Eski 9 yıllık monitörümde kullanıyorum. Herhangi bir sese rastlamadım. Coil Whine olabilen bir durum. Servise gönderip değişim isteyebilirsiniz. Ama ses o kadar rahatsız edici değilse böylende kullanabilirsiniz.

İhtiyacın olmayan gereksiz FPS'yi limitlersen ses azalır yada hiç gelmez. 60 Hz monitörde 100, 150 FPS almak boşu boşuna elektrik yakıp kartı zorlar.
Bende aynı kart var. Eski 9 yıllık monitörümde kullanıyorum. Herhangi bir sese rastlamadım. Coil Whine olabilen bir durum. Servise gönderip değişim isteyebilirsiniz. Ama ses o kadar rahatsız edici değilse böylende kullanabilirsiniz.

Hocam Coil Whine sorunu için SiSoftware Sandra programındaki testi önermişler. O testi başlattığımda ekran kartından acayip derecede elektrik sesi gelmeye başladı. Oyunlarada girdiğimde kendini biraz belli ediyor. Ekran kartını Vatanbilgisayar mağazasından almıştım. Direk değişim ya da iade alabilir miyim ?

Hocam Coil Whine sorunu için SiSoftware Sandra programındaki testi önermişler. O testi başlattığımda ekran kartından acayip derecede elektrik sesi gelmeye başladı. Oyunlarada girdiğimde kendini biraz belli ediyor. Ekran kartını Vatanbilgisayar mağazasından almıştım. Direk değişim ya da iade alabilir miyim ?
Direk değişim yapacaklarını sanmam. Servise gönderirler, servis kararına göre işlem yapılır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı