MSI Armor RX580 Çok Isınıyor

Rx580

Centipat
Öncelikle merhaba. Ekran kartım oyunlarda çok ısınıyor sizce normal mi? Değilse de ne yapmam lazım. Sistem özelliklerim;
MSI B450M GAMING Plus B450 socket AM4 Anakart
MSI Armor RX580 8 GB ekran kartı
AMD Ryzen 5 2600 işlemci
Toshiba 240 GB SSD
Xigmatek Astro 650 Watt 80 Plus kasa
Boştayken 30-31 civarlarında ama oyuna girince 80-85 özellikle (Fortnite, CS:GO, GTA 5) Benchmark testinde 89 dereceydi maksimum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız kötüdür diye düşündüm lakin kasanız iyiymiş. Armor serisinin kronik sorunu olan modellerinden birine denk gelmişsiniz. Undervolt yaparsanız 5 10 derece düşüş yapabilirsiniz performans kaybı olmadan.

Armor modeli soğutma olarak alt kalitede bir modeldir. Giriş seviyesidir. Bu sebeple diğer üst seviye modellere göre biraz daha fazla ısınması normal kabul edilebilir. Ama yine de 89 derecelere ulaşması çok rastlanmaz. Kasa içi hava akışını biraz daha iyileştirmeye çalışarak 80'lere kadar indirebilirsin.

Ekran kartı fan hızını da Afterburner kullanarak yükseltin.

Ben de RX 570 MSI Armor modeli kullanıyorum ve yaptığım testte 86 dereceyi geçmedi, Dark Guardian kasam.

Siz de kasanızın ön camını çıkartın, yanlardan hava alsa da ön kadar sağlıklı olmayacaktır.

UnderVolt yapabilirsin, ben yaptım.

O ekran kartlarının bazıları gerçekten çok ısınıyor, kronik sorunlu. Benim arkadaşda da farklı bir model
var yine Armor serisinin o da çok memnun mesela. Yani anlayacağın Armor serisi şans işi denilebilir.

Kasanı açıp iyi bir temizlik yap tozlardan temizle.Isınmayı çok dert ediyorsan yan kapağı açık tutarak oynayabilirsin herhangi bir sıkıntı çıkarmaz.Bendede sapphire 580 var Rust ta normalde 68 72 dereceyi görüyor yan kapağı açtığımda 55 i geçmiyor sıcaklık :D

Maalesef MSI'ın bu ekran kartı çok ısınıyor zaten site de böyle konular çok var buna yapılacak tek bir şey biliyorum o ekran kartını bir şekilde satıp yeni ekran kartı almalısınız benim bildiğim tek çözüm bu.

Kasanı açıp iyi bir temizlik yap tozlardan temizle. Isınmayı çok dert ediyorsan yan kapağı açık tutarak oynayabilirsin herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. Bendede Sapphire 580 var Rust'ta normalde 68 72 dereceyi görüyor yan kapağı açtığımda 55'i geçmiyor sıcaklık :D

Sıkıntı Sapphire ekran kartlarında değil MSI'ın bu Armor RX 580 serisinde. Söylediğin şey işe yararmı pek bilmiyorum

Armor modeli soğutma olarak alt kalitede bir modeldir. Giriş seviyesidir. Bu sebeple diğer üst seviye modellere göre biraz daha fazla ısınması normal kabul edilebilir. Ama yine de 89 derecelere ulaşması çok rastlanmaz. Kasa içi hava akışını biraz daha iyileştirmeye çalışarak 80'lere kadar indirebilirsin.

Ekran kartı fan hızını da Afterburner kullanarak yükseltin.
Ekran kartımı benchmark teste sokarken fan ayarım 60'dı :(
Kasanı açıp iyi bir temizlik yap tozlardan temizle.Isınmayı çok dert ediyorsan yan kapağı açık tutarak oynayabilirsin herhangi bir sıkıntı çıkarmaz.Bendede sapphire 580 var Rust ta normalde 68 72 dereceyi görüyor yan kapağı açtığımda 55 i geçmiyor sıcaklık :D
Ksayı daha 2 gün önce temizledim kasamın yanında cam var onu çıkartsam sorun olurmu ? çünkü önden fanlar hava alıyor.
arkadaşlar bide ben bu ekran kartını satıp 1100 TL'ye üstüne para koyup hangi ekran kartlarını alabilirim sistemime uygun ??!?!?
Kasanız kötüdür diye düşündüm lakin kasanız iyiymiş. Armor serisinin kronik sorunu olan modellerinden birine denk gelmişsiniz. Undervolt yaparsanız 5 10 derece düşüş yapabilirsiniz performans kaybı olmadan.
bide ben onu nasıl yapabilirim bi video felan varsa atabilriseniz sevinirim. :)

Son düzenleme:
Ekran kartımı benchmark teste sokarken fan ayarım 60'dı :(

Ksayı daha 2 gün önce temizledim kasamın yanında cam var onu çıkartsam sorun olurmu ? çünkü önden fanlar hava alıyor.
arkadaşlar bide ben bu ekran kartını satıp 1100 TL'ye üstüne para koyup hangi ekran kartlarını alabilirim sistemime uygun ??!?!?

bide ben onu nasıl yapabilirim bi video felan varsa atabilriseniz sevinirim. :)
1660 Super alabilirsiniz.

k
kardeşim dediğini yaptım undervoltu artık bilgisayarım açılıyo siyah ekran verip klavyenin ışığı sönüyor lütfen bişey söyleyin !'!'
Ben de RX 570 MSI Armor modeli kullanıyorum ve yaptığım testte 86 dereceyi geçmedi, Dark Guardian kasam.

Siz de kasanızın ön camını çıkartın, yanlardan hava alsa da ön kadar sağlıklı olmayacaktır.

UnderVolt yapabilirsin, ben yaptım.
kardeşim undervolt yaptım ama artık bilgisayar açılıyor sonra siyah ekran verip klavyenin ışığı sönüyor ! cevap verirsen sevinirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı