MSI, ASUS ve Lenovo Gamebook Seçimi

kurumustafa07

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sizlere şöyle bir sorum olacaktı. Uzun zamandır bir gamebook arıyorum. Son olarak bir karar verip pazartesi alacağım.
Lenovo ekran kartı her ne kadar iyi olsa da klavye kısmında ısınma oluşuyormuş ne yazık ki. Birde kalitesinden şüphem var 3 yıl beni taşıyamaz gibi.
Sanki gönlüm MSİ dan yana ama MSİ içinde ısı değerleri biraz yüksek kalıyormuş yani soğutucuyla falan 90 dereceleri gördüğü oluyormuş. 8 ay sonra ciddi ısılar görenler oluyormuş buda beni süre zarfında korkuttu açıkcası.
Şu güzelim makineye de ddr3 ekran kartı koyanlara selam olsun Birde bunun hakkında şunu düşünüyorum 4gb ekran kartı olması ddr3 gerçeğini bastırır mı 2gb gddr5 e karşı?
Aynı şekilde tasarımı çok hoş olan bu bilgisayarı da çok beğendim ama bununda ekran kartı ne yazık ki ddr3. Önceliklerim en az 3 yıl sağlam kalması günümüz için yeterli bir performans ve özellikle 90 dereceleri görmemesi daha sağlıklı olacağını düşünerek bir gamebook istiyorum sizlerin görüşü ve seçimleri ne yönde olurdu ve neden o olurdu merak ediyorum ve bu bilgisayarları kullananlarda deneyimlerini paylaşırsa çok memnun kalırım. Tabi ki de bu forumda ki herkes benim için değerli olduğu gibi düşünceleri de önemli fakat biraz tarafsız yaklaşırsak çok memnun kalırım. Son olarak her bir modelin günümüz oyunlarında ki FPS değerlerini ve ısı değerlerini alabileceğim bir site ya da göndere bilecek kullanıcılar var ise çok iyi olur. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum. Technopat bize bu yardımlaşmayı sağladığı için ayrıca minnettarlığımı dile getiriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birde kalitesinden şüphem var 3 yıl beni taşıyamaz gibi.
Doğru tahmin.
4gb ekran kartı olması ddr3 gerçeğini bastırır mı 2gb gddr5 e karşı?
Hayır. 4 GB kullanamayacak hiçbir zaman cihaz zaten.

GE60'da tek fan var, GS 60'da 2 fan. CPU ve GPU için ayrı fanlar ve ısı boruları mevcut.

DDR3 veya GDDR5 olması da pek sorun değil bence. Giriş seviyesi çoğu kartta DDR3 kullanıyor üreticiler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı