MSI B150 Gaming M3 BIOS Girememe Sorunu

Mehmet Can Arı

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, birkaç gün önce BIOS ayarlarından MSI Fast Boot'u devreye sokmuştum. Bugün anakartı güncellemeye karar verdiğimde BIOS'a giremediğimi farkettim, yani DEL ve F12 tuşlarına abansamda giremiyorum, ekran hızlı geçiyor. Eski haline risksiz/zararsız nasıl dönebilirim acaba? Bilen biri konuyu aydınlatırsa çok mutlu olurum.

Merhaba, bunun için iki yöntem mevcut.
1.) MSI'ın sitesinde anakartını buldugunda dowload bölümünde MSI Fast Boot uygulamasını indirip kurdugunda ''GO2BIOS'' a tıklayıp bios'a ulaşabilirsin.
2.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Varya aklıma yanıyorum şu an. Hoş ya bende kasayı açtım CLR_CMOS'ten yapmayı denedim fakat Cap'i olmadığı için onu pas geçtim. Daha sonra pili çıkarıp 2-3Dk. bekleyip taktım öyle sıfırladım anlayacağın.
Pili tam olarak taktığıma eminim yani oturtup o çıt sesini duydum ama pile hafif bastırınca içeride hareket ediyormuş hissi veriyor, taş gibi sımsıkı içeride durmuyor. Acaba bu normalmi?

Not: BIOS güncellendi.

Varya aklıma yanıyorum şu an. Hoş ya bende kasayı açtım CLR_CMOS'ten yapmayı denedim fakat Cap'i olmadığı için onu pas geçtim. Daha sonra pili çıkarıp 2-3Dk. bekleyip taktım öyle sıfırladım anlayacağın.
Pili tam olarak taktığıma eminim yani oturtup o çıt sesini duydum ama pile hafif bastırınca içeride hareket ediyormuş hissi veriyor, taş gibi sımsıkı içeride durmuyor. Acaba bu normalmi?

İlk gördüğüm anda cevap verdim ama anlaşılan o ki geç kalmışım :)

Problem yok, bende bir kez biosu sıfırlamak amaçlı pili çıkarıp takmıştım benimkide hareket ediyor dediğin şekilde. Bu durumda yaklasık 1 aydır kullanıyorum herhangi bir problem olmadı.

İlk gördüğüm anda cevap verdim ama anlaşılan o ki geç kalmışım :)

Problem yok, bende bir kez biosu sıfırlamak amaçlı pili çıkarıp takmıştım benimkide hareket ediyor dediğin şekilde. Bu durumda yaklasık 1 aydır kullanıyorum herhangi bir problem olmadı.
Şu an buzlarım erimiş kadar rahatladım diyebilirim, zaten bilgisayarı almak için bütün yaz kafamı duvarlara vurdum, bide yanlış takılmış bir pil yüzünden sıkıntı çekmek istemiyorum. :D Cevabın için teşekkürler.

Merhaba, aynı anakart bende de var CMOS yapmak istedim fakat jumper bulamamıştım siz pili çıkarmışsınız ve geri takınca sorunsuz tekrar çalıştı mı ? Veya ekstra bir şey yaptınız mı bende hemen yapayım öyle.

Sıfırlama işlemini nasıl yaptınız ? Bende Pili çıkardım ve 1 - 2 dakika bekledim tekrar takıp giremeye çalışınca aynı hata meydana geldi tekrar mı bios yüklemek gerekiyor ? Detaylı bir şekilde anlatır mısınız?

Merhaba, aynı anakart bende de var CMOS yapmak istedim fakat jumper bulamamıştım siz pili çıkarmışsınız ve geri takınca sorunsuz tekrar çalıştı mı ? Veya ekstra bir şey yaptınız mı bende hemen yapayım öyle.

Sıfırlama işlemini nasıl yaptınız ? Bende Pili çıkardım ve 1 - 2 dakika bekledim tekrar takıp giremeye çalışınca aynı hata meydana geldi tekrar mı bios yüklemek gerekiyor ? Detaylı bir şekilde anlatır mısınız?
Siz az süre çıkardığınız için sıfırlanamamıştır. Çıkarıp 15 dk bekleyin tekrar takın sorununuz düzelir.

Dosya Ekleri

• 20160908_160506.jpg
    20160908_160506.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 163
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı