MSI B150M Bazooka AMD Ryzen5 2600 destekler mi?

Hakan Çetin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba benim 2 sorum var. Şimdi bende MSI B150M Bazooka Intel B150 anakart var, ben sistem güncellemesi yapacağım. Bu kara cuma indirimleri hazır gelmişken GeForce GTX1660 Ti ekran kartı alacağım yanına da AMD Ryzen5 2600 almak istiyorum fakat benim anakart destekler mi acaba emin değilim. Eğer ekran kartını destekliyorsa şimdilik sadece ekran kartını alacağım. Anakart değişimi yaptığım zamanda işlemciyi alırım diye düşündüm. Fikirlerinizi ve bilginizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız İntel destekli. En üst İ7 7. nesil destekliyor, AM4 sokete geçmek için anakartta değiştirmeniz gerek.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim bende gidip Asus'un B450m-K Prime anakartını aldım hem hesaplı hem amd rayzen serisi ile uyumlu çalışıyormuş tek sıkıntısı 2 slot ram olması ama 16gb kullandığım için bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum :)
Anakartınız İntel destekli. En üst İ7 7. nesil destekliyor, AM4 sokete geçmek için anakartta değiştirmeniz gerek.
Size bir sorum daha olucak bende şuan resimde gördüğünüz kasa var Asus GTX1660Tİ ROG STRİX alacağım sizce kablolama düzeni yaptığım zaman bu kasaya sığar mı?
WhatsApp Image 2019-11-22 at 10.17.31 PM.jpeg

3 fanlı bir model olduğu için sığmayacaktır. Kart genel olarak çok uzun, kasa değiştirmelisiniz.

3 fanlı bir model olduğu için sığmayacaktır. Kart genel olarak çok uzun, kasa değiştirmelisiniz.
Bu cevabınız beni üzdü uygun fiyata bir kasa bakacağım genelde baktıklarımda hava sirkülasyonu ile ilgili şikayetler var öyle bir problem olacaksa en kısa süre içerisinde değişim sağlayacağım o zaman.
Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için iyi akşamlar :)

Bu cevabınız beni üzdü uygun fiyata bir kasa bakacağım genelde baktıklarımda hava sirkülasyonu ile ilgili şikayetler var öyle bir problem olacaksa en kısa süre içerisinde değişim sağlayacağım o zaman.
Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için iyi akşamlar :)
Üzdüğüm için özür diliyorum ancak bütçeniz nedir kasa için ?

Çok havasız bir kasa. Ekran kartı sığacaktır.
Yapacak bir şey yok malesef şuanlık en fazla onu alabilirdim ilerde değiştirim, yorumlara baktığımda çok sıkıntı yaşayan görmedim. Hava sıkıntısı biraz varmış evet ama diğer onun fiyatına göre baktığım kasalarda daha kötü yorumlar vardı bu aralarında yine en tercih edilebilen olandı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı