MSI B150M Bazooka Garanti Kapsamı

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar bugün kasa değişimi yaptım Dark N10 aldım. Ama 4 pinlik CPU güç bağlantısını takarsam bilgisayar kısa devre yapıyor ve 1 saniyelik fan dönüyor sonra kapanıyor. Bu işlem gücü kesene kadar devam ediyor. Anakartı garantiye yollayacağım. Fakat ben CPU koruyucuyu takmaya çalışırken 1-2 tane pin yamuldu anakartta, bu garantiye girer mi? Bir de İzmir'de Servispoint var mı? Direk kargolamak yerine götürüp versem?

Garantiye girmez, kullanıcı hatasıdır ancak servis iyi niyet garantisi kapsamında ücretsiz işlem yapabilir.
Hocam peki pinleri hiç söylemesem sadece 4 Pin CPU yerinden dolayı desem değişim yaparlar mı? Yani sanki ben yamultmamis gibi yapsam. Bir de kaç TL isterler 2 pin için.

Sadece CPU 12V güç soketinin değişimi yapılır yani lehim işi ve basit bir iş bu sebepten değişim yerine tamir yaparlar. Pin adedine göre tamir fiyatı belirlenmez 1 pin bile kırılsa tüm soket değişir.

Sadece CPU 12V güç soketinin değişimi yapılır yani lehim işi ve basit bir iş bu sebepten değişim yerine tamir yaparlar. Pin adedine göre tamir fiyatı belirlenmez 1 pin bile kırılsa tüm soket değişir.
Fiyatı ne kadardır hocam?

Birde dediğim gibi birşey yapmamış gibi davransam gene kullanıcı hatası derler mi? Kendim o 2 pini düzeltebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı