MSI B350 PC Mate BIOS Sorunu

YiğitAli

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, anakartıma eski nesil ekran kart takıp VGA ile bağladığımda bu sorun ile karşılaşmıyorum. Fakat RX 580 takıp HDMI ile bağlayınca fotoğraftaki sorun ortaya çıkıyor, birkaç saniye sonra da kilitleniyor bilgisayar. Sorunu ne yaptıysam çözemedim, anakartta mı sorun diye düşünüyorum. Fakat VGA ile eski kart ile bağlayınca sorunsuz çalışıyor. Sorunu anlamadım.

F92A032A-F78A-41B8-BD35-3E405DB35AD9.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
VBIOS ve Anakart BIOS güncellemeleri var mı kontrol edin. Donanımlar devamlı çıkar tak yapılacak cihazlar değildir sık sık çıkar tak yapmayın.

Anakartın BIOS güncelledim fakat düzelme olmadı. Bios kullanmak için mecbur önceki ekran kartını takıp vga ile görüntü alıyorum. RX 580 ile DVI to HDMI takıp denedim fakat bir değişiklik olmadı.

Eski kartı takmayın bir daha BIOS ile işiniz zaten sadece format ve ilk kurulum kısmında gireceğiniz yer.
AMD kartı takıp BIOS default yapıp kaydedip başlatın. İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.

Eski kartı takmayın bir daha BIOS ile işiniz zaten sadece format ve ilk kurulum kısmında gireceğiniz yer.
AMD kartı takıp BIOS default yapıp kaydedip başlatın. İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.

BIOS sıfırlayınca ayarlarını sıfırlıyor sadece onu denedim ama olmadı. Bütün güncelleştirmeleri kaldırmanın bir yolu yok mu?

Son düzenleme:
BIOS güncel değil güncelleyin:
Yükledikten sonra DDU rehberine göre anlatımı uygula. Uyguladıktan sonra;
AMD, MSI üreticide yazan, program olan ne varsa kaldır.
Bunu indir yükle. Sonra sadece GPU sürücünün güncelini yükle ve MSI ile ilgili başka araç indirme.

Sürekli mavi ekran hatası alıyorum sebebi bunlardan dolayı da olabilir mi? Yoksa direk temiz windows kurulumu mu yapayım hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı