MSI B350 Tomahawk nasıldır?

mellery

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Güncel sistemimde FX-8120 Gigabyte 990UD3 ve R9 380 var. Oyunlarda işlemcimden dolayı performans alamıyorum. Bildiğiniz üzere 8120'ler biraz sorunlu işlemciler. Ryzen serisi ile sistemimi güncellemeye karar verdim. Daha önceki kullandığım Ggigabyte kartımda BIOS güncellemesi problemim vardı uyumsuzdu BIOS güncellemesi gelmediği için bazı programları kullanamıyordum vs vs.

Gigabyte AB350 Gaming 3 alıcaktım stokta olmadığından dolayı MSI B350 Tomahawk almak zorunda kaldım. Yurt dışından Ryzen 1600 le beraber sipariş verdim bekliyorum. Gigabyte ek olarak Dual BIOS ve daha iyi ses yongasına sahip. MSI kart ilk defa kullanacağım bir problem oluşur mu? Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır anakartlar tüm genel ihtiyaçları karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. Herhangi bir sorun yaşamazsınız. Zaten aldığınız anakart düşük seviye bir anakart değil. Güzel seçim.

Hayır anakartlar tüm genel ihtiyaçları karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. Herhangi bir sorun yaşamazsınız. Zaten aldığınız anakart düşük seviye bir anakart değil. Güzel seçim.
Peki MSI B350 Tomahawk mı Gigabyte AB350 Gaming M3 mü daha iyi ?

Öncelikle gaming 3 kağıt üstünde daha iyi bir anakart. Ama sadece seninde belirttiğin iki nedenden ötürü ve merak edip okuyacak olanlar için VRAM sayısı daha fazla (8), uzunca yaptığım ve benim kanaat getirdiğim araştırmalar sonucu fiyat aralığının en iyi anakartı diyebilirim Tomahawk için. Ama kendim aldım diye değil şimdiye kadar ki ilk MSI ürünümü almış oldum ve 10 yıldır aynı Gigabyte anakartı kullanıyorum.(P35C DS3-R). Tek ve aslında önemli eksiği usb 3.1 gen2 desteğinin olmaması belkii usb girişinin az olması. Dual Bios olayına ben çok takılmadım mesela ama güzel bir özellik. Çok olmasa da fiyat farkını göz ardı etmemek lazım. O fiyat da X370 chipsetli anakart alabiliyorsun.

Kesinlikle ASUS B350-PRIME Plus'dan iyi belki bu yukarıda yazmış olduğum sebeplerden ötürü GigaByte AB350 Gaming 3'den bir adım geri bir anakart ama bu farkı da B350'de ki en iyi O.C performansını göstererek ve benim MSI seçmemde ki vede övgülerini borçlu olduğu kullanıcı programları. Daha bir günü beraber yeni tamamlasak da daha en son limitine kadar zorlamamış olsam da MSI'ın bu programları ve kart da çok hoşuma gitti. (Şimdilik :dikkatli:)

Alan 3 kişiden ikisi pişman olmuş. Hala bellek sıkıntısını çözemediler. Gigabyte AB350 Gaming 3'e göre geride. Önermiyorum.

Alan 3 kişiden ikisi pişman olmuş. Hala bellek sıkıntısını çözemediler. Gigabyte AB350 Gaming 3'e göre geride. Önermiyorum.
Hocam anakartıma BİOS update gelmiş, şaşırdım açıkçası MSİ güncelleme getirir miymiş?[emoji1] Yakın zamanda yüklemeyi düşünüyorum da kullanıcılardan yükseltme yapan görmedim. Umarım RAM'lar de oturmuştur. Yeni gelen güncellemelerle bunlar düzeltilmiş.
IMG_0248.JPG

CPU olayını anlayamadım yardımcı olur musunuz?

3 adet sistem topladım geçen aylards msi b350 Tomahawk ile daha herhangi bir şikayet almadım. Bios güncellemesi de yapıldı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı