MSI B350 Tomahawk nasıldır?

Benim ki Ryzen ile tam performans çalışan Corsair Vengeance serisinden. Fakat 2133 MHz'de çalışıyor. XMP açsam bazen mavi ekran veriyor. Yani artık kabak tadı vermeye başladı hocam. Artık bilgisayarı açasım gelmiyor.

Aynen öyle bilgisayardan soğudum. Sıcaklık boşta yüksek, oyunlarda tam performans vermiyor, Ram'lar 2133Mhz'de. Buna da Hamdolsun diyelim.

Belki gözünüzden kaçan bir nokta vardır onlar sorunsuz çalıştırdıysa sizde de çalışması yüksek ihtimallidir. Modül kodu belli miydi acaba? 27.07 tarihli son biosu denemediyseniz lütfen kurup dener misiniz? Bakmadım bilmiyorum ama DDR2 kullanırken Team RAM'lerimin de bios update gibi özelliği oluyordu Corsair'in sitesinden/forumunda belki size yardımcı olabilecek anektodlar yakala bilirsiniz.
Videodaki gösterilen kod ile aynı olmasına dikkat ederek aldım. Son sürüm biostayım ve hergün yenisi geldi mi? diye bakıyorum. Ram bios update'ini ilk sizden duydum bakacağım.
Bende ki asıl sorun şu A-Xmp'yi açıyorum, Recep abinin Ryzen Ram Frekansı Yükseltme Rehberi videosundaki gibi CPU SOC voltaj değerini 0.8600 den 1.1000V a getiriyorum ve Pc'yi açıyorum. Her şey normal, güzel 2993 Mhzde çalışıyor, sonra PC'yi kapatıyorum. Açılırken tam boot edeceği anda 5 kere gücü kesip, bios ayarlarını sıfırlayıp, tekrar açıyor ve her şey bu anda buga giriyor. A-Xmp açık gözüküyor ama 2133 Mhz, Yazdığım 1.1000v gözüküyor fakat verilen voltaj 0.8600 olmuş. Bende her şeyi en baştan yapıp hergün kanser oluyorum.

Bu sorunları gördükten sonra korkmaya başladım Intel işlemcili bir sistem toplasam daha mı rahat ederim anlayamadım.

Size söylediğim gibi eğer sorun olursa gelip beraber düzeriz kartı diye. Düzmek için nedenlerim;

MSI Gaming APP windows boot'umu bozdu. OC moduna aldığımda sırasıyla SYS_BAD_CONFIG_INFO hatası onarım yapmak istediğimde de srttrail.txt hatası aldım. Ondan sonra birde Boot\BcD 0xc00000e hatası almaz mıyım? Neyse ki şuan çözdüm ama IT'ci bir arkadaşım sayesinde internet de yer alan bilgilerle sıradan bir kullanıcın çözmesi imkansız bence. Ama Silent mod ve OC için gaming app şart okuyorum forumlarda. Lakin MB ve VGA Ledlerini değiştirmek içinde buna ihtiyacım var. Ama yazılım çöp dedim şimdiden.

bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
bootrec /RebuildBcd

Cmd komutları ile çözdüm bozuk BcD bulamadı. Yüksek ihtimal MBR girdilerini bozdu düzeltince sorunum ortadan kalktı. Yani neymiş yıl 2017 hala 3rd party OC programları çöpmüş. Bende bir umut hareket ediyordum, eski usul devam edeceğiz.

Afterburner hariç. Ekran kartım bazında; Core clock 1961mhz'i stabil alıyor şuanda.

MSI Forumunu ateşe vermeye gidiyorum haberiniz olsun.

Size söylediğim gibi eğer sorun olursa gelip beraber düzeriz kartı diye. Düzmek için nedenlerim;

MSI Gaming APP windows boot'umu bozdu. OC moduna aldığımda sırasıyla SYS_BAD_CONFIG_INFO hatası onarım yapmak istediğimde de srttrail.txt hatası aldım. Ondan sonra birde Boot\BcD 0xc00000e hatası almaz mıyım? Neyse ki şuan çözdüm ama IT'ci bir arkadaşım sayesinde internet de yer alan bilgilerle sıradan bir kullanıcın çözmesi imkansız bence. Ama Silent mod ve OC için gaming app şart okuyorum forumlarda. Lakin MB ve VGA Ledlerini değiştirmek içinde buna ihtiyacım var. Ama yazılım çöp dedim şimdiden.

bootrec /FixMbr
bootrec /FixBoot
bootrec /RebuildBcd

Cmd komutları ile çözdüm bozuk BcD bulamadı. Yüksek ihtimal MBR girdilerini bozdu düzeltince sorunum ortadan kalktı. Yani neymiş yıl 2017 hala 3rd party OC programları çöpmüş. Bende bir umut hareket ediyordum, eski usul devam edeceğiz.

Afterburner hariç. Ekran kartım bazında; Core clock 1961mhz'i stabil alıyor şuanda.

MSI Forumunu ateşe vermeye gidiyorum haberiniz olsun.

Hocam benim de Gaming App sapıttı program adam akıllı açılmıyor, sonra frekanslar sapıtıyor.

merhaba bende Z170A tomahawk ac anakartla sistem toplamaya çalıştım.aldığım parçaları 9 taksit yapmıştım.taksitlerin bitmesine 2 ay kaldı ama ben hala sistemimi kullanamadım.3 kere servise gönderdim bios güncellemesi yapıldı,güç beslemeleri değişti vs. vs.

MSI B350 Tomahawk kullanıyorum. İşlemciye hiç OC yapmadım. Fakat ramlerim 2999MHz değerine aldım sorunsuz çalışıyor. Fakat ramlerin desteklemesine rağmen 3200MHz değerine ulaşamadım. Genel olarak bir problemle karşılaşmadım.

MSI B350 Tomahawk kullanıyorum. İşlemciye hiç OC yapmadım. Fakat ramlerim 2999MHz değerine aldım sorunsuz çalışıyor. Fakat ramlerin desteklemesine rağmen 3200MHz değerine ulaşamadım. Genel olarak bir problemle karşılaşmadım.
Aynı şekilde bende de bir sorun yok. Ama bellekler 3200 MHz çıkmıyor bir türlü. 2933 MHz ile çalışıyor.

Aynı şekilde bende de bir sorun yok. Ama bellekler 3200 MHz çıkmıyor bir türlü. 2933 MHz ile çalışıyor.
3200MHz yapmak için neredeyse 300 kere yeniden başlattım bilgisayarı ama olmadı. Gelen güncellemelerle düzelir. Ama ne zaman gelir bilemem :) 2999 güzel bir değer.(en azından 2133 değil :D)

3200MHz yapmak için neredeyse 300 kere yeniden başlattım bilgisayarı ama olmadı. Gelen güncellemelerle düzelir. Ama ne zaman gelir bilemem :) 2999 güzel bir değer.(en azından 2133 değil :D)
Hocam nasıl 2999 MHz yaptın :D öyle bir değer yok bende. En son BIOS update yaptım XMP açınca CPU fan sona vuruyor onu çözemedim eski BIOS'a döndüm. MSI mail attım bakalım ne diyecekler. 2933 ile 3200 arasında çok fark yoktur diye düşünüyorum ama insan 3200 yazısını görmek istiyor :D.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı