MSI B450 anakartlara ne zaman AGESA 1.2.0.7 sürümü gelecek?

Ersin Zor

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
G.Skill RipjawsV 8Gb 3000 MHz CL16 RAM
İşlemci
R5 1600 AF
MSI B450M Pro VDH Max anakart kullanıyorum. Zaten halihazırda beta BIOS çıktı. Ben beta BIOS'a güncelleme yaptım, 2-3 gün sonra sistem ekran vermemeye başladı, ben de garantiye gönderdim. EZ Debug LED'de ise sorun gözükmüyor, sorunsuz geçişini yapıyor, klavyenin, farenin ve kulaklığın ışıkları yanıyor. Herhalde monitör bozuk dersin ancak diğer sistemime taktım sorun olmadı. Sorun büyük ihtimal BIOS ile alakalı. Anakart garantiden çıktı ve BIOS Beta'dan normal BIOS'a geri yüklendi.

Yukarıya okumaya üşenirseniz anlarım. MSI B450 anakartların normal (beta olmayan) AGESA 1.2.0.7 BIOS sürümü ne zaman gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştıranlar için söylüyorum, b450 serisine gelen AGESA 1.2.0.7 sürümü MSI tarafından geri çekilmiş durumda şuan.
Bende bu son sürümü yüklemiştim, TPM'in çalışmadığını görünce nedenini araştırmaya başladım. Sorun son gelen bios güncellemesinin hatalı olmasından kaynaklı imiş. MSI sitesine güncel bios indirmek için girdiğimde indirdiğim versiyonun görünmediğini fark ettim.
Tekrardan eski versiyona geri döndüm ve şu anda tpm eskisi gibi çalışıyor.
MSI beta olarak yayınlamadığından biosu, stabildir diye yüklemiştim. fakat değilmiş, bilginize.

Araştıranlar için söylüyorum, b450 serisine gelen AGESA 1.2.0.7 sürümü MSI tarafından geri çekilmiş durumda şuan.
Bende bu son sürümü yüklemiştim, TPM'in çalışmadığını görünce nedenini araştırmaya başladım. Sorun son gelen bios güncellemesinin hatalı olmasından kaynaklı imiş. MSI sitesine güncel bios indirmek için girdiğimde indirdiğim versiyonun görünmediğini fark ettim.
Tekrardan eski versiyona geri döndüm ve şu anda tpm eskisi gibi çalışıyor.
MSI beta olarak yayınlamadığından biosu, stabildir diye yüklemiştim. fakat değilmiş, bilginize.
Evet sürüm 1.2.0.7 hiç stabil değil. Şuanki en stabil sürüm 1.2.0.3c.

Yeni konular

Geri
Yukarı