MSI B450 BIOS'a Girememe

Bugün benchmark testi yaparken, RAM'lerimin düşük frekansta çalıştığını farkedip BIOS'a girmeye çalıştım. Normal zamanda da power tuşuna bastığımda ekrana direkt şifre ekranı olarak geliyordu. Açar açmaz DEL tuşunu spamlamaya başladım, ekran gelmedi. F11'i de denedim onda da gelmedi. Bilgisayar açıkken direkt Windows üzerinden UEFI ayarı yapmak üzere yeniden başlat komutuyla açtığımda yine sinyal almıyor ama bilgisayarı kapatıp normal açtığımda normal olarak açılıyor. BIOS ekranına gidemiyorum. O şekilde açmaya çalışırsam monitör görüntü almıyor. Ne yapmalıyım veya RAM'lerin hızlarını değiştirebileceğim başka yöntem var mı?

Anakartım MSI b450.

Daha öncesinde BIOS ayarlarından fast boot'u açmış olabilirsiniz bu yüzden o ekran gelmiyor olabilir. MSI sitesi üzerinden anakart modeline girip fast boot programını indirip kapatınca düzelebilir.

Arkadaşlar MSİ B450 GAMİN PLUS anakartıma biraz önce BİOS güncellemesi yaptım ekranım şu şekilde , ve SSD yazma çok düşük çıkıyor 5.0 çıkıyor AHCİ mod kapandımı acaba AHCİ modu nerden bulup açabilirim ?
Şuan bu ayarların hepsi DİSABLED di ben hepsini ENABLED yaptım doğrumu yaptım ?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 56
Yazma bu şekilde oranı çok düşük 😔 bide BİOS pili derken o nerde acaba 🤔 Okuma güzel ama Yazma değeri 40 Çıkıyor
Bilgisayarın kasasını açıyoruz, anakart üzerinde saat piline benzer yassı, biraz geniş, yuvarlak pil var zaten başka pile benzeyen bir şey yok. :) Narince almaya çalışın, mandalı vardır onu ittirip çıkarın. Hatta önce bir youtube'dan videolara bakın. :D

Bilgisayarın kasasını açıyoruz, anakart üzerinde saat piline benzer yassı, biraz geniş, yuvarlak pil var zaten başka pile benzeyen bir şey yok. :) Narince almaya çalışın, mandalı vardır onu ittirip çıkarın. Hatta önce bir youtube'dan videolara bakın. :D
Maalesef buda işe yaramadı hocam 😔

● Aygıt yöneticisine girin. Disk sürücülerinden SSD'nizi seçin sağ tıklayın özellikler diyin. İlkelerden her iki tik işaretli olsun tamam diyip kapatın bu şekilde sorunumu çözdüm arkadaşlar bilginize, buda konunun LİNKİ.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı