MSI B450 Tomahawk BIOS Ekranı Sorunu

jetcs

Hectopat
Anakartı 1 ay önce aldım. Bilgisayara taktığımda BIOS'a giremedim. MSI Live Update 6 uygulaması ile BIOS'u güncelledim ama BIOS ekranı bana çok basit geldi. Ez Mode ve Advanced Mode diye bir şey yok. İnternette bu anakartın BIOS ekranını paylaşanlara baktım. Benim BIOS ekranım çok farklı. Acaba son gelen güncelleme ile MSI BIOS ekranını mı sadeleştirdi? Varsa aynı anakarta sahip olan bilgi verirse sevinirim.

IMG_20190722_123645.jpg
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu anakart 1000 serisi ve 2000 serisi işlemcilerini desteklediği için 3000 serisini destek için gelen son güncellemede chipsette yer kalmadığı için arayüzü sadeleştirdiler. Bende de birebir aynısı var.

Son sürüm BIOS. İşlemciniz ne acaba?

Ryzen 3 2200G kullanıyorum. Arayüz işlemciye göre değişebiliyor mu?
Bu anakart 1000 serisi ve 2000 serisi işlemcilerini desteklediği için 3000 serisini destek için gelen son güncellemede chipsette yer kalmadığı için arayüzü sadeleştirdiler. Bende de birebir aynısı var.

Sizden sonra cevap yazan arkadaş ile aynı anakart ve aynı BIOS sürümünü kullanıyorum ama arayüz farklı. İşlemci ile alakası olabilir mi? Siz hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Acele ettim keşke Bende Güncelleme yapmasaydım. Arayüz basit oldu. Zaten İşlemci Ryzen 5 2600X idi. B450 Tomahawk v19 sürümüne güncelledim.
3.Nesil de değil? Çok ilginç ya eski sürüme nasıl döneriz? Açıkçası üzüldüm eski arayüz çok iyiydi. Fan kontrol, Takılı parçaları gösteren ekran gibi.
Acaba beta güncelleme mi? Beklesek Düzeltebilirler mi acaba? Umarım bir sorun çıkarmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı