MSI B450 Tomahawk BIOS Ekranı Sorunu

jetcs

Hectopat
Anakartı 1 ay önce aldım. Bilgisayara taktığımda BIOS'a giremedim. MSI Live Update 6 uygulaması ile BIOS'u güncelledim ama BIOS ekranı bana çok basit geldi. Ez Mode ve Advanced Mode diye bir şey yok. İnternette bu anakartın BIOS ekranını paylaşanlara baktım. Benim BIOS ekranım çok farklı. Acaba son gelen güncelleme ile MSI BIOS ekranını mı sadeleştirdi? Varsa aynı anakarta sahip olan bilgi verirse sevinirim.

IMG_20190722_123645.jpg
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'ın sitesindeki açıklaması şöyle.

BIOS'u güncelledikten sonra, kullanıcı arayüzü önceki sürüme kıyasla tamamen farklı olacaktır. Sınırlı boyuttaki BIOS ROM'dan dolayı mümkün olduğu kadar çok işlemci modelini desteklemek için BIOS'un kullanıcı arayüzünü basitleştirdik. Her ne kadar BIOS, Tıklama BIOS 5'ten daha az grafik ve simgeli Tıklama BIOS sürümü (GSE Lite) olmasına rağmen, A-XMP, M-Flash ve Akıllı Fan Kontrolü gibi MSI özel işlevini kaybetmezsiniz.

Haziranda çıkan bir önceki sürüm v18 de bu basitleştirilmiş arayüze dahilmiş. Yani son 2 çıkan bios sürümü bu şekilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı