Çözüldü MSI B450 Tomahawk Max 2 BIOS güncelleme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali kan

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar elimde MSI B450 Tomahawk Max 2 anakart var. BIOS güncellemesi yapmam gerekiyor. Ryzen 3 4100 bir işlemci var. Elimde USB'ye güncel BIOS dosyasını FAT32 formatında attım bilgisayar takıp çalıştırdıktan sonra BIOS güncelleme tuşuna bir defa basıyorum ve tuşun yanındaki ışık 3 defa yanıp sönüyor ve işlemcinin ışığı hala yanıyor. Hiçbir şekilde güncelleme yapamadım. Defalarca denedim olmuyor. Ne yapmak gerekir?

Çözüm
Aynı işlemciyle Gaming Plus Max serisine güncelleme attım.

Buna bir bakayım.

Videoda sadece FAT32 olarak formatlıyoruz diyor ben aynısını yaptım onun.

Hocam MBR kısmını da gösteriyor ama ben size gene anlatayım nasıl yapılacağını. Öncelikle USB içindeki önemli dosyalarınızı masaüstüne yedekleyin. Windows arama kısmına CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın. Küçük harflerle diskpart yazın, sonra list disk deyip oradan USB kaç GB ise oradan bakıp hangi disk olduğunu bulun. Solda disk numarası olacak oradan USB belleğinizin numarasını bulun ve select disk 1 veya 2 deyin. Sonrasında clean deyin ve succesfull yazısı gelecektir. Sonrasında hemen convert MBR yazın. Eğer disk GPT ise MBR diske dönüşecektir. Bu işlemden sonra diski tekrar FAT32 tipine biçimlendirin. Eğer disk görünmüyorsa çıkar tak yapın ve FAT32'ye biçimlendirin.
Aynı işlemciyle Gaming Plus Max serisine güncelleme attım.

Buna bir bakayım.

Videoda sadece FAT32 olarak formatlıyoruz diyor ben aynısını yaptım onun.

Hocam MBR kısmını da gösteriyor ama ben size gene anlatayım nasıl yapılacağını. Öncelikle USB içindeki önemli dosyalarınızı masaüstüne yedekleyin. Windows arama kısmına CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın. Küçük harflerle diskpart yazın, sonra list disk deyip oradan USB kaç GB ise oradan bakıp hangi disk olduğunu bulun. Solda disk numarası olacak oradan USB belleğinizin numarasını bulun ve select disk 1 veya 2 deyin. Sonrasında clean deyin ve succesfull yazısı gelecektir. Sonrasında hemen convert MBR yazın. Eğer disk GPT ise MBR diske dönüşecektir. Bu işlemden sonra diski tekrar FAT32 tipine biçimlendirin. Eğer disk görünmüyorsa çıkar tak yapın ve FAT32'ye biçimlendirin.

Çözüm

Teşekkürler bunu bir deneyeyim bunu Rufus ile dosyayı MBR formatında yazdırsak olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler bunu bir deneyeyim bunu Rufus ile dosyayı MBR formatında yazdırsak olur mu?

Hayır Rufus ile işiniz yok. Rufus sadece Windows gibi ISO dosyaları için gerekli. Siz dikkatli bir şekilde benim dediğim adımları uygulayın ve usbniz disk numarası kaç ise ona dikkat ederek select deyin USB'ye.

Hayır Rufus ile işiniz yok. Rufus sadece Windows gibi ISO dosyaları için gerekli. Siz dikkatli bir şekilde benim dediğim adımları uygulayın ve usbniz disk numarası kaç ise ona dikkat ederek select deyin USB'ye.

Tamamdır teşekkürler doğru bu dosya ISO dosyası değil onu düşünemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı