MSI B450 Tomahawk Max anakart nasıl?

İlk BIOS sürümleriyle ben de sorun yaşamıştım monitörden sinyal gidip gelmesi gibi ancak 2 aya yakındır sorunsuz kullanıyorum.
Şu an kullandığım BIOS sürümü;
Adsız.png

Kartın kalan özelliklerinden de memnunum, fan girişleri, soğutma blokları vs. olsun, yeterli bir kart.

B450 serisinin en sağlam anakartlarından biridir. Overclock potansiyeli çok iyidir. Ben kullanmıyorum ama anakartın VRM testlerine bakıldığında B450'ler arasında açık ara birinci. Ayrıca Ryzen 3000 serisi işlemcileri BIOS güncellemesi olmadan destekliyor. B450 serisinin en kaliteli anakartıdır.

Nickiniz harika ahahahaha :D

Bende b450 tomahawk max almayı düşünüyorum sıkıntılar oluyorsa önerebileceğiniz anakart var mı 1.100 tl bütçe ile.
B450 Gaming Pro Carbon olabilir ama onun da Tomahawk'tan pek bir farkı yok. Wifi ve BT istiyorsan olabilir. Onun haricinde Tomahawk'ın VRM'leri çok iyi gerçekten. Eğer X570 düşünürsen Tuf Gaming Plus'tan aşağısını düşünmemen lazım çünkü VRM olarak Tomahawk'tan farkları yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

B450 Gaming Pro Carbon olabilir ama onun da Tomahawk'tan pek bir farkı yok. Wifi ve BT istiyorsan olabilir. Onun haricinde Tomahawk'ın VRM'leri çok iyi gerçekten. Eğer X570 düşünürsen Tuf Gaming Plus'tan aşağısını düşünmemen lazım çünkü VRM olarak Tomahawk'tan farkları yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Msı X470 gaming plus max nasıldır. 3600x işlemci ile uyumu.

Merhaba, Ryzen 5 3600 ile ben MSI B450 Tomahawk kullanıyorum(Max modeli değil.). İlk aldığımda kendim BIOS güncellemesi yaptım ve şu an en son BIOS sürümü ile kullanıyorum. İşlemciyi 4.2 GHz frekansta, ramleri de normalde 3200 MHz olmasına rağmen 3600 MHz frekansta kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. Özellikle son BIOS sürümüne güncellediğimden beri sıcaklık değerleri inanılmaz stabil ve düşük. Almayı düşünürseniz kesinlikle öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı