MSI B450 Tomahawk Max BIOS güncelleme

ÖmerYasar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakartım MSI B450 Tomahawk Max kartı yeni aldım. BIOS güncellemesi yapacağım lakin hangi sürümü yükleyeceğim? Kullanmış olduğum sürümden sonra çıkan bütün güncellemeleri tek tek mi yapacağım, yoksa son sürümü yüklemem yeterli mi?

158853395565278015405.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar anakartım MSI B450 Tomahawk Max kartı yeni aldım. BIOS güncellemesi yapacağım lakin hangi sürümü yükleyeceğim? Kullanmış olduğum sürümden sonra çıkan bütün güncellemeleri tek tek mi yapacağım, yoksa son sürümü yüklemem yeterli mi?

Yakın zamanda versiyon yüklemiştim yeni versiyon geldimi gelmedimi hiç bakmadım
Eki Görüntüle 552754

Dosya Ekleri

• 7BDF7E70-771C-40A1-A809-94D589A57C1B.jpeg
    7BDF7E70-771C-40A1-A809-94D589A57C1B.jpeg
    1,2 MB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
En son sürümü yüklemeniz yeterli. Bu sitedeki 24 Nisan tarihli güncellemeyi indirip BIOS'u yükseltebilirsiniz.

Birsey daha soracağım CPB neredene kapatabilirim islemcide dalaglanmalara yasiyorum ve fanin sesi asiri rahatsiz ediyir yeni bir fana alana kadar kapatmayi dusunuyorum.

24 Nisan tarihli olanı yüklemeyin şu anda. Bir öncekini yükleyin.
CPB kapatmak için Advanced Mod'a geçin. Orada OC diye bir sekme var, oraya girin. Oranın altlarına doğru CPU özellikleri var, oradaydı yanlış hatırlamıyorsam. Dikkat edin, hiçbir değeri değiştirmeyin.

Dostum öncelikle iyi akşamlar. Sakın en yayınlanan bios sürümünü yükleme. Ondan bir önceki v.3.5 yükle çok stabil ve gerçekten iyi bir bios sürümü. Son sürümü yüklediğimden beri ekran kartımda anlamsız bir şekilde yük altındayken sıcaklık değerleri alıyorum. Direkt olarak bir ilgisi var mı bilmiyorum ama şimdilik 3.5 yüklemen çok daha iyi olacaktır.

Dostum öncelikle iyi akşamlar. Sakın en yayınlanan BIOS sürümünü yükleme. Ondan bir önceki v.3.5 yükle çok stabil ve gerçekten iyi bir BIOS sürümü. Son sürümü yüklediğimden beri ekran kartımda anlamsız bir şekilde yük altındayken sıcaklık değerleri alıyorum. Direkt olarak bir ilgisi var mı bilmiyorum ama şimdilik 3.5 yüklemen çok daha iyi olacaktır.

Teşekkürler. Birşey daha soracağım işlemci çok fazla dalgalanma oluyor ve fanın sesi çok rahatsız edici yeni bir fan alana kadar CPB kapatacağım lakin nereden kapatacağım bilmiyorum?

Teşekkürler. Birşey daha soracağım işlemci çok fazla dalgalanma oluyor ve fanın sesi çok rahatsız edici yeni bir fan alana kadar CPB kapatacağım lakin nereden kapatacağım bilmiyorum?
O hususta ne yazık ki bir bilgim yok yanlış yönlendirmekte istemem. Daha iyi bilen birinden yardım alırsanız çok daha sağlıklı olur.
Son surumu kullanıyorum ve hiçbir sikayetim yok.
Ekran kartım bios güncellemesi yapmadan önce 1960-75 hatta 1985 MHz’lere çıkarken son bios güncellemesinden sonra 1875 MHz’lerde kaldı. Benim bildiğim kadarıyla bios güncellemek Ekran Kartı ayarlarını etkilemez ama ne yazık ki böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Afterburner programının oc scanner kısmından otomatik overclock yaptım şimdi en fazla 1935’lere çıkıyor yalnız şöyle bir sorun oluştu ekran kartı sıcaklığım 20 dakikalık “Control” oyunu deneyimi sonunda 82 derecelere çıkıyor. Üstelik ekran kartım Msi 1660 ti Gaming X modeli olduğu halde. Sistemi toplayalı henüz 6 ay oldu.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı