MSI B450 Tomahawk Max ile overclock

emircihan

Decapat
Merhabalar. MSI B450 Tomahawk Max aldım ve AMD Ryzen 5 1600 AF ile kullanıyorum. İşlemciye overclock yapacağım fazla fark etmeyeceğini biliyorum fakat uğraşmak istiyorum sadece. Daha önce Gigabyte anakart ile yapmıştım fakat MSI'ın BIOS arayüzünü tam bilmiyorum. Genel olarak overclock yapmasını biliyorum fakat bazı forumlarda bazı ayarların kaptılması gerektiği yazıyordu örneğin Precision Boost OverDrive. Kapatmam gereken ayarlar var mı veya değiştirmem gereken? Onun dışında voltajı değiştirmek için sadece CPU Core voltage yazan yerimi değiştireceğim birkaç tane daha voltage ayarı görmüştüm. Yardımcı olursanız sevinirim.

Manual OC modunda CPB zaten otomatik olarak devre dışı kalıyor fakat kalmadıysa disabled yapın. PBO, Spread Spectrum, Cool'n Quiet ve C-state özelliklerini yine ''disabled'' olarak ayarlayın.

Daha sonra denemek istediğiniz frekansı ve voltajı gireceksiniz. Ne olduğunu bilmediğiniz diğer voltaj ayarlarına dokunmamanızı öneririm.

Manual OC modunda CPB zaten otomatik olarak devre dışı kalıyor fakat kalmadıysa disabled yapın. PBO, Spread Spectrum, Cool'n Quiet ve C-state özelliklerini yine ''disabled'' olarak ayarlayın.

Daha sonra denemek istediğiniz frekansı ve voltajı gireceksiniz. Ne olduğunu bilmediğiniz diğer voltaj ayarlarına dokunmamanızı öneririm.
Teşekkür ederim deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı