MSI B450 Tomahawk Sistem Toplama

kenanelmas

Decapat
Sayın arkadaşlar.
Bu konuda daha önce birkaç sorum olmuştu ama son güncel bilgileriniz ışığında MSI B450 Tomahawk AM4 anakartıyla yapılacak bir bilgisayar toplama bileşenleri ile alakalı örnek verebilir misiniz? Ryzen 5 veya Ryzen 7 serileri ile ayrı ayrı örnek olursa çok sevinirim. Elim'de bir anakart, 1 tane 1TB HDD, ve 1'de Power olmayan kasa var. Render amaçlı kullanmak istiyorum. Ana kartı servisinde BIOS'unu güncelledim. Bunu bütçemi belirlemek için yapmaya çalışacağım, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Üstat reyzen 5 3600 ile reyzen 5 3600X arasında 200TL fark var 3600X tercih etmemek için bir sebep var mı?(Fiyatı yüksek daha iyi olur mantığından)

3600X'e gerek yok. Dediğim gibi 3600 ve kesinlikle almanızı şart gördüğüm bir işlemci soğutucu işinizi uzun bir süre rahatlıkla görecektir.
3600X'deki soğutucu daha iyi içinden çıkan. Ama 200 lira fazla vermek ne kadar mantıklı o işlemciye tartışılır. Yeni islemciler gelecek 1-2 ay içinde 3600XT adında. Onlara bakılabilir. Şu an 3600 en iyi tercih.

3600X'e gerek yok. Dediğim gibi 3600 ve kesinlikle almanızı şart gördüğüm bir işlemci soğutucu işinizi uzun bir süre rahatlıkla görecektir.
3600X'deki soğutucu daha iyi içinden çıkan. Ama 200 lira fazla vermek ne kadar mantıklı o işlemciye tartışılır. Yeni islemciler gelecek 1-2 ay içinde 3600XT adında. Onlara bakılabilir. Şu an 3600 en iyi tercih.
teşekkür ederim,üstat ana kart bios update yapmıştım reyzen 7 ile alaklalı bir öneriniz olurmu

Teşekkür ederim, üstat anakart BIOS Update yapmıştım reyzen 7 ile alaklalı bir öneriniz olur mu?

Render,video editleme veya yayın gibi işlerinizi yoksa Ryzen 7'ye gerek yok hocam. Oyun performansında zaten 3600'e yakın performans alırsınız. Ama kullanacağınız ekran kartını söyleyin ona göre bakalım işlemciye.

üstat ağırlıklı Render, video editleme olacak aslında cok bildiğim bir konu değil ama reyzen 5 ile veya reyzen 7 ile oluşturulacak konfigirasyonları tesbit etmeye çalışıyorum ,deyiştiremeyeceğim tek sey ana kart ,ona göre bir bütçe belli olursa bir yol çizerim. mesela bu ay pws alacağım, bu sisteme göre ne alabilirim, belki işlemciyi alacağım zamana kadar sizin dediğini 3600XT çıkar ona dönerim. Maalesef parça parça oluyor. O zaman rica etsem bu sistem için tavsiye edeceğiniz bir pws varmı
cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim

üstat ağırlıklı Render, video editleme olacak aslında cok bildiğim bir konu değil ama reyzen 5 ile veya reyzen 7 ile oluşturulacak konfigirasyonları tesbit etmeye çalışıyorum ,deyiştiremeyeceğim tek sey ana kart ,ona göre bir bütçe belli olursa bir yol çizerim. mesela bu ay pws alacağım, bu sisteme göre ne alabilirim, belki işlemciyi alacağım zamana kadar sizin dediğini 3600XT çıkar ona dönerim. Maalesef parça parça oluyor. O zaman rica etsem bu sistem için tavsiye edeceğiniz bir pws varmı
cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim
https://www.hepsiburada.com/corsair...JBgvX26QJr7R4rGPF5Oi94VYtO-kyK1UaAunZEALw_wcB

Üstat reyzen 5 3600 ile reyzen 5 3600x arasında 200tl fark var 3600x tercih etmemek için bir sebep varmı.(fiyatı yüksek daha iyi olur mantığından)
Elinizdeki anakart overclock anakartı. Overclock yaparsanız ciddi performans artışı alırsınız. 200 lira farkla Ryzen 5 3600X alın. Ryzen 5 3600'den farkı zaten overclock potansiyeli. Ayrıca Arctic 34 Esports Duo ile tadından yenmez.

Üstat yorduk sizi cevaplarınız için teşekkür ederim
Elinizdeki anakart overclock anakartı. Overclock yaparsanız ciddi performans artışı alırsınız. 200 lira farkla Ryzen 5 3600X alın. Ryzen 5 3600'den farkı zaten overclock potansiyeli. Ayrıca Arctic 34 Esports Duo ile tadından yenmez.
üstat rem ile ilgili bir öneriniz olurmu
teşekkür ederim sagolun

Son düzenleme:

Geri
Yukarı