MSI B450 Tomahawk VGA Debug LED yanıyor

Quanic

Kilopat
Makaleler
2
Yer
PCMR diyarı
Daha fazla  
Sistemde farklı ekran kartları denedim ve sorun aynı. Her şeye ışık geliyor ancak VGA Debug LED yanıyor, bip sesi yok ve bilgisayara güç geliyor ancak ekranlar açılmıyor. BIOS pilini çıkarıp takmayı, RAM slotlarını değiştirmeyi, M.2 SSD'leri söküp çalıştırmayı, farklı 2 ekran kartını takmayı, diğer anakart PCI slotunu kullanmayı denedim ancak sonuç alamadım.

Sistemimin özellikleri:
Ryzen 7 2700X CPU.
MSI B450 Tomahawk.
Adata XPG D30 3200 MHz CL16 2x8 GB RAM.
Galax ex gamer RTX 4070/SAPPHIRE Nitro RX590 (yedek kart) / MSI GTX 1060 3G (yedek kart)
Kioxia Exceria Plus G3 2TB M.2 SSD.
JD 480 GB SATA SSD.
Gigabyte GP-P850GM

Sistemde farklı ekran kartları denedim ve sorun aynı. Her şeye ışık geliyor ancak VGA Debug LED yanıyor, bip sesi yok ve bilgisayara güç geliyor ancak ekranlar açılmıyor. BIOS pilini çıkarıp takmayı, RAM slotlarını değiştirmeyi, M.2 SSD'leri söküp çalıştırmayı, farklı 2 ekran kartını takmayı, diğer anakart PCI slotunu kullanmayı denedim ancak sonuç alamadım.

Sistemimin özellikleri:
Ryzen 7 2700X CPU.
MSI B450 Tomahawk.
Adata XPG D30 3200 MHz CL16 2x8 GB RAM.
Galax ex gamer RTX 4070/SAPPHIRE Nitro RX590 (yedek kart) / MSI GTX 1060 3G (yedek kart)
Kioxia Exceria Plus G3 2TB M.2 SSD.
JD 480 GB SATA SSD.
Gigabyte GP-P850GM
PSU Pin bağlantısını yokla, modüler bir psu kullanıyorsun, soketten çıkmış olabilir.

Son düzenleme:
Hocam detaylı incelemeden o cihazın problemini yoklamak zordur hocam...
PCI-E X16 Slotunuz ya da köprü arızalanmış olabilir. Büyük ihtimalle köprüde sorun vardır...

Şu linkten ulaşabilirsiniz eğer ilgilenirseniz.

Geri
Yukarı