MSI B450 Tomahawk VGA LED yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor

_Muhammed_

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sistemi daha yeni topladım. 2 gündür sorun yok fakat şimdi bilgisayar açılırken CPU LED yanıyor sonra VGA LED yanıyor ve sadece VGA LED açık kalıyor. RAM'ı başka slota takıp denedim. Yeni parça taktınız ayarları değiştirmek ister misiniz dedi BIOS'a girdim. VGA LED söndü sonr ayarları kaydettim çıktım yine siyah ekran verdi sorun RAM'den dolayı mıdır? Daha 5 dakika öncesi çalışıyordu yeniden başlattım böyle oldu.

Sistem:
MSI B450 Tomahawk.
Ryzen 5 2600.
GTX 1660 Super.
Xigmatek X Calibre 600W Power Supply.
Samsung 970 Evo SSD.
bu arada ekran karti fanlari ve ışıkları çalışıyor. RAM'siz denedim sadece VRAM ışığı yanıyor.
Şuan hiçbir hata ışığı yanmıyor ama ekranda görüntüyok bilgisi olan var mı?
Arkadaşlar sorunu ramı başka slota takarak çözmüşüm ama display port takılı olmadığı için ekrana görüntü gelmiyormuş 🤣

Son düzenleme:
Bios güncellediniz mi? Bende de CPU led'i yanıyordu. Ekrana hiç görüntü gelmiyordu. Bios güncelledim ve düzeldi.

Gerçi daha önce çalışıyordu demişsiniz ama her ihtimale karşı yazmak istedim.

Bios güncellediniz mi? Bende de CPU led'i yanıyordu. Ekrana hiç görüntü gelmiyordu. Bios güncelledim ve düzeldi.

Gerçi daha önce çalışıyordu demişsiniz ama her ihtimale karşı yazmak istedim.
Bios son sürüm hocam. Msı dragon uygulamasından ram renkleriyle oynadım sanırım ondan oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı