MSI B450A PRO Max için BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmiyor

denolay1337

Centipat
MSI B450A PRO Max anakartım var. Buna yaklaşık 30 dk önce BIOS Update yaptım sonra tekrardan BIOS'u açtım. BIOS'u açtıktan sonra RAM'lerimin 2133 MHz'de çalıştığını gördüm profile 1I seçtim daha sonra F10 yapıp kaydedip çıktım. Bilgisayarın ışıkları yanıyordu fakat monitöre görüntü, klavye, mouseun ışıkları yanmıyor.

Görüntü için bellekleri çıkartıp çalıştırın ve kapatın. Sonra tekrar takıp tekrar çalıştırın yüksek ihtimalle düzelecektir. Klavye, mouse için ise BIOS'a tekrar girin ve bağlantılar kısmından aktif hale getirin.

Ne yazık ki öyle bir şey yaptım bu kötü bir şey mi?
Tabii ki kötü bir şey.
Anakartınızın arayüze girmeden BIOS yükleme özelliği var. Bunu denemenizi öneririm. Öncelikle bir flashdiski FAT32 formatı ile formatlayın. Sonra MSI'ın sitesinden bu anakartın son BIOS dosyasını indirip bu flashin içine atın. Dosya zipli olmamalı.

Bu flashi herhangi bir USB portuna takıp PS2 portu yanında bulunan BIOS yükleme tuşuna basarak bilgisayarı açın. Son sürüm işe yaramazsa bir önceki BIOS sürümünü de yüklemeyi deneyebilirsiniz. Beta BIOS yüklemeyin kesinlikle.

Tabii ki kötü bir şey.
Anakartınızın arayüze girmeden BIOS yükleme özelliği var. Bunu denemenizi öneririm. Öncelikle bir flashdiski FAT32 formatı ile formatlayın. Sonra MSI'ın sitesinden bu anakartın son BIOS dosyasını indirip bu flashin içine atın. Dosya zipli olmamalı.

Bu flashi herhangi bir USB portuna takıp PS2 portu yanında bulunan BIOS yükleme tuşuna basarak bilgisayarı açın. Son sürüm işe yaramazsa bir önceki BIOS sürümünü de yüklemeyi deneyebilirsiniz. Beta BIOS yüklemeyin kesinlikle.
PS2 portu nerede bilmiyorum BIOS yükleme tuşuna nereden basıcam onu da bilmiyorum lütfen yardım et

PS2 portu nerede bilmiyorum BIOS yükleme tuşuna nereden basacağım onu da bilmiyorum lütfen yardım et.

Merak etme, yardım için buradayım.

1609527232097.png

Bu sizin anakartın görseli. 2 numaralı yer PS2 portu.
Şimdi hocam, önce USB belleği hazırlayalım. Sonra oraya basmaya geçeriz.
Önce bir USB bellek bul. Umarım başka bilgisayar vardır. O bilgisayar ile USB belleği FAT32 şeklinde biçimlendir. Bu kolay bir işlem. Bu işlemi yaptıktan sonra,https://download.msi.com/bos_exe/mb/7B86vMB.zip indir. Bunun içindeki şu mavi olan dosyayı masaüstüne çıkart. Sonra USB belleğe at. USB bellek hazır. Sonra hazırladığın belleği bozuk bilgisayarına tak ve PS2 portunun yanındaki yani 1 numaralı görselde gördüğün şeye 1 kez bas, beyaz bir ışık yanacak. O ışık yanıp sönüyor olacak. Korkma o BIOS yüklediği anlamına geliyor. Ekrana görüntü hemen gelmeyecek, en az 5, 10 dk sonra gelecek. O yanan ışık söndüğü zaman gelir.

1609527504412.png

Kısaca özet. USB belleğini FAT32 olarak biçimlendir. Sana attığım linkteki şeyi indir. Sağ tıkla indirdiğine, klasöre çıkart de. Çıkan klasörden E7 ile başlayan dosyayı biçimlendirdiğin Flash belleğe at.
Sonra o Flash belleği al, bozduğun bilgisayarın bir USB girişine tak. Sonra attığım görselde olan 1 numaralı yere basarak PC'yi aç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu baştan sona izle. Her ne kadar detaylı anlatsam da görerek yapmak daha kolaydır. Dediğim işlemlerin aynısı.

PC'ye hemen görüntü gelmeyecek 5-10 dakika kendi BIOS yükleyecek haberiniz olsun. Korkmayın yani. O bastığınız tuş size attığım bir görseldeki 1 numaralı yer. Siyah bir fotoğraf attım ya, o fotoğraftaki 1 numaralı yere basacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı