MSI B450M-A PRO anakartta M-Flash girince siyah ekranda kalıyor

Mirac Acar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sarıyer
Daha fazla  
Arkadaşlar BIOS güncellemek için M-Flash'a girdik, çıkan uyarıda evete bastık. 5 dakika kadar bekledik, görüntü gelmedi. Res tuşuna bastık, kasadan yine görüntü gelmedi. Hiç görüntü gelmiyor. Daha BIOS güncellemeye gelmemiştik. BIOS pilini çıkartıp tekrar taktık, yine olmadı. Ne yapacağız? MSI B450M-A PRO Max

Düzenleme: başka bir monitöre bağladık biosa girdik biotan çıktık mavi ekran vardi kernel security check failure sonra yeniden başladı yeni bi mavi ekran vardi onu tam olarak göremedik ama yüksek ihtimalle ırql not less or equal yazıyordu no sinyal verdi

Resimde gösterilen yere tornavidanın ucu ile 10 sn civarı bekletin. Daha sonra tekrar açmaya çalışın.
Ekran Resmi 2021-04-25 22.54.22.png

Mavi ekranın fotoğrafını atabilir misiniz?
Tekrar verirse atarım.
Sorunu şu şekilde çözdüm. İlk olarak bir arkadaşın BIOS'unu güncellememiz gerekliydi TW ile bağlandım bundan önce format atmıştık bağlandıktan sonra driverleri kurduk res attık sıkıntı çıkmadı BIOS'tan M-Flash'a girdiğimde PC yeniden başlatılıp bir ekran gelmesi gerekliydi ama orası gelmedi hiç ekran SIM siyah kaldı. BIOS pilini çıkarttık 5 dakika bekledik taktık yine görüntü gelmedi. Her şey çalışıyor ama görüntü yoktu. Farklı bir monitöre bağladık BIOS'a girdik görüntüde sıkıntı yoktu ama asıl monitöründede sıkıntı yoktu, bunu şu şekilde anladık. Eski bir laptopu kasa ile bağladığımızda kullandığımız HDMI ile bağladık görüntüde sıkıntı yoktu. Neyse BIOS'a girdik ama BIOS dondu hiçbir şey yapamadık res attık tekrar Boot menüsüne girdik oradanda BIOS'a döndük ve sıkıntısız BIOS karşımızdaydı. BIOS'tan çıktık hiçbir değişiklik yapmadan. Tam açıldı derken kernel_securıty_check_faılure hatası aldık ama bunu fazla takmadık daha önceden de çıkıyormuş bende de çıkıyordu ramlarden kaynaklı bir sorun ikimizdede aynı RAM aynı anakart ve aynı marka işlemci var G.Skill Ripjaws 8x2 16 GB 3200MHz CL16 siyah RAM'lar bu yüzden bu mavi ekranı çok takmadık PC res attı tekrar açıldı derken başka bir mavi ekran hatası aldık IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL bu hata driverden kaynaklıymış. Bende TW ile bağlandım sosyaldeki DDU ile sürücü kaldırma rehberinden yardım alarak sürücüleri temiz bir şekilde kaldırdım. Asıl monitöre bağladığımız zaman görüntü geldi bu sefer AMD'nin kendi sitedinden değil de Driver Booster ile kurdum biliyorum sağlıklı değil ama denedik ve sıkıntısını görmedik. Her şey oldu bitti derken klavye mouse ve kulaklığın ışıkları yanıyordu ama sadece mouse çalışıyordu klavye ve kulaklık çalışmıyordu bunları ses sürücülerini indirerek ve klavyeyi farklı USB portuna takarak çözdük. Biraz yorucu oldu ama sonunda kurtulduk. Bu hatayı alan başka kişiler olabileceğinden farklı bir konu açacağım bu sorun için. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı