Game Master F-7 sıcaklık değerleri normal mi?

Ayar yapmana gerek yok şu an sadece yük altında aniden Alt Tab atıp klavyedeki prt sc tuşuna basıp SS al at buraya.

Hocam sadece masaüstü olan görselde Valorant'ta sadece 1 el ölüm kalım savaşı girdim 5-10 dakika arası sürdü ayarlar düşükde dedim gibi ardından direk Ghost of Tsushima girdim yük altında 30 dakika falan vakit geçirdim onunda değerleri 2. görselde değerler normal mi Valorant'ta değer bence hala normal değil gibi.

Dosya Ekleri

• valo.png
    valo.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 5
  • ghost.png
    ghost.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 6
Fan hızı %60 çalışıyor %80 çek istersen.
İnternetten detaylı anlatımı var MSI Afterburner üzerinden fan hızını ayarlarsın.
Sıcaklık düşer.

1716392373939.png

Fan hızı %60 çalışıyor %80 çek istersen.
İnternetten detaylı anlatımı var MSI Afterburner üzerinden fan hızını ayarlarsın.

Eki Görüntüle 2201936

Anladım hocam galiba fan hızı 60 olmasını sebebi otomatik olmasından kaynaklı belirli sıcaklıklarda değişiyor çok ısınıca hız 70 80 oluyor 70 derece tekrar fan hızı 60 oluyor direk 80 çekmek daha mı sağlıklı bir de hocam eski kasamda bu sıcaklık değerlerini görmüyordum ben hani en azından Valorant da.

Anladım hocam galiba fan hızı 60 olmasını sebebi otomatik olmasından kaynaklı belirli sıcaklıklarda değişiyor çok ısınıca hız 70 80 oluyor 70 derece tekrar fan hızı 60 oluyor direk 80 çekmek daha mı sağlıklı bir de hocam eski kasamda bu sıcaklık değerlerini görmüyordum ben hani en azından Valorant da.

Bir de hocam ileride RTX4060 Ti'ya da düz 4060 geçmeyi düşünüyorum bu sıcaklık değerleri düşer mi yükselir mi daha güçlü bir karta geçince.

Bir de hocam ileride RTX4060 Ti'ya da düz 4060 geçmeyi düşünüyorum bu sıcaklık değerleri düşer mi yükselir mi daha güçlü bir karta geçince.

RTX 2060 ekran kartında %60 derece oluyor Valorant'ta birkaç video izledim %70 saçma bir sıcaklık değeri eğer kullanman 1.5 yıl veya 2 yılı geçtiyse termal macunu yenilettir

Otomatikte kalsın daha iyi bence hocam bende aynı kullanıyorum.
Hocam bilirsin örnek Galax ASUS vs böyle markalar var ekran kartının fanlarını daha stabilite iyi hale getirirler onlar daha iyi soğuttuğu için değer düşer ama bazı firmalar var daha kötü hale getirir ekran kartını böyle açıklayabilirim.

RTX 2060 ekran kartında %60 derece oluyor Valorant'ta birkaç video izledim %70 saçma bir sıcaklık değeri eğer kullanman 1.5 yıl veya 2 yılı geçtiyse termal macunu yenilettir.

Otomatikte kalsın daha iyi bence hocam bende aynı kullanıyorum.
Hocam bilirsin örnek Galax ASUS vs böyle markalar var ekran kartının fanlarını daha stabilite iyi hale getirirler onlar daha iyi soğuttuğu için değer düşer ama bazı firmalar var daha kötü hale getirir ekran kartını böyle açıklayabilirim.

ASUS kullanıyorum bende şöyle şu an FPS kısıtlama açtım sıcaklık değeri %50 60 oldu ne kadar saçma bir durum.

ASUS kullanıyorum bende şöyle şu an FPS kısıtlama açtım sıcaklık değeri %50 60 oldu ne kadar saçma bir durum.

Bence yine de saçma ama yapacak yok böyle idare etsin hava sirikülasyonu yettiği kadar artık.

Son düzenleme:

Bence yine de saçma ama yapacak yok böyle idare etsin hava sirikülasyonu yettiği kadar artık.

Tanıdık iyi bir bilgisayarcıya götür temiz termal macununu ekran kartının parçalarını söküp iyice temizlesin.

Geri
Yukarı