Çözüldü MSI B450M-A Pro Max MOSFET'leri yandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmetisik0

Centipat
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 dakika önce bilgisayarı açarken anakartın birkaç MOSFET'i yandı. Garantisi var ama yine sormak istiyorum garanti dahilinde bir şey mi bu?

16573792177467526983438503945446.jpg

Çözüm
Overclock var mıydı?

Ayrıca büyük ihtimalle garantiden halledilir merak etmeyin.
Bu anakartı kullanan her kullanıcıyı uyarmaya çalışırım. Soğutma bloğu olmayıp 105 dereceye çıkan VRM yanar tabii ki. Garanti yapsa bile satın gitsin.
3000G ile o mosfetin ısınması imkansız gibi bir şey. Isınmadan kaynaklı yanmadığına eminim. Soğutma bloğu olmayan B550m-k ile 180Watt çektiriyordum hiçbir şey olmuyordu. 3000G çekse çekse 48W civarı çeker maximum.

Overclock var mıydı?

İnşallah hocam, OC yoktu.

Overclock var mıydı?

Hocam ürün şu an teknisyende ayrıca kartı servise verirken orada ki görevli garanti kapsamina girmez gibisinden sozler söyledi.

Son düzenleme:
Öyle saçma şey olmaz. Kullanıcı hatası olacak bir şey değil ki bu? Bu olay bile garantiye girmeyecekse neden satarken 2 yıl garanti var diyorlar?

Hem ne yapmış kullanıcı anakartın üstüne çıkıp tepinmiş mi sanki kullanıcı hatası demeye getiriyorlar lafı?

Öyle saçma şey olmaz. Kullanıcı hatası olacak bir şey değil ki bu? Bu olay bile garantiye girmeyecekse neden satarken 2 yıl garanti var diyorlar?

Hem ne yapmış kullanıcı anakartın üstüne çıkıp tepinmiş mi sanki kullanıcı hatası demeye getiriyorlar lafı?

Çok haklısınız hocam.

2 gün önce değişim talebi onaylandı diye mesaj gelmişti hocam gidip aldım ürünü. Şu an sorunsuz kullanıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı